У Рівненській лікарні відкрили найбільшу в Україні кисневу станцію

Діліться корисною інформацією з друзями:

Відтепер Рівненська центральна міська лікарня убезпечення від перебоїв з постачанням кисню. Адже збудована на її території киснева станція сповна забезпечуватиме потреби медичного закладу, який є базовий з лікування хворих на коронавірус. При цьому вона ще й дозволить ЦМЛ дозволить економити кошти, які витрачалися на транспортування кисню зі Львова.

За словами головного лікаря лікарні Євгена Кучерука, лише один Бог знає, що довелося пережити медикам у кінці минулого року, коли виникли перебої з поставкою кисню. Був навіть випадок, коли його ледь вистачало до надходження нової партії, що створювало реальну загрозу життю хворим на covid.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

– Кисневу станцію, як і планували, – каже начальник міського управління охорони здоровя Віктор Іськів, – ввели в експлуатацію в березні. Треба зауважити, що вона є однією з найпотужніших в Україні. За добу генерує 2,500 кубів кисню, що дорівнює десь 450 балонам. Відтак, центральна міська лікарня може не тільки себе забезпечити киснем, а й, при біді, допомагати іншим медичним закладам. Це дуже важливо, зважаючи на те, що знову спостерігається збільшення захворюваності на коронавірус.

Кисневу станцію, яку привезли з Києва, купили, як розповів Євген Кучерук, за кошти НСЗУ. Це, зокрема, понад шість мільйонів гривень.

– Від сьогодні у нашому місті зникне проблема з поставкою кисню, адже раніше ми постійно привозили його зі Львова. Також це буде суттєва економія у порівнянні з тим, що кисень лікарня закуповувала, – наголосив міський голова Рівного Олександр Третяк. – Адже щомісяця лікарня витрачала на купівлю кисню близько мільйона гривень.

Надзвичайно важливо й, що і після завершення пандемії коронавірусу ця станція, зі слів Євгена Кучерука, забезпечуватиме киснем усі лікувальні заклади міста. Адже в різні відділення, не тільки під час оперативних втручань потрібен кисень для пацієнтів.

Пряма мова

Віктор ШАКИРЗЯН, секретар Рівненської міської ради:

– Насправді сьогодні в Рівному сталася історична подія. Ми відкрили кисневу станцію, яка дасть можливість розв’язати проблему, що останнім часом турбувала нас найбільше. А ще ми показали іншим обласним центрам України, як треба працювати і вирішувати надзвичайно важливі питання, які стосуються здоров’я і життя людей. Відтак, рухаємося далі вперед – будемо робити все, щоб наша медицина була набагато ефективнішою. Люди мають бути впевнені в тому, що в місті є всі необхідні можливості для якісного лікування. Головне, щоб рівняни самі це відчули.