Відразу три категорії тракториста вдалося здобути мешканцям Рівненщини у навчальному закладі. Це вдалося зробити вперше.
Традиційно бездоганну професійну підготовку робітників для сільського господарства пропонують в Олександрійському навчальному відділенні Рівненського центру ПТО ДСЗ. Тут створено сучасний парк спеціалізованої с/г техніки, слюсарну майстерню, майданчики для відпрацювання керування транспортом, оснащені кабінети спецтехнологій. У воєнний час особливо затребуваними стали водії та трактористи різних категорій. Унікальну нагоду навчитися водити й обслуговувати відразу декілька видів с/г техніки отримали безробітні області.
Дмитро Германюк із Гощанщини разом з родиною веде особисте сімейне господарство.Старомощаницькі трударі впродовж багатьох років опікуються пасікою, мають коней, худобу, організували та розвивають сільський туризм. Велике господарство потребує багато кормів. Аби краще впоратися із щоденними клопотами, Германюки придбали японського трактора.
«Кваліфікований тракторист із відмінними навичками керування та новими професійними знаннями – це велика перевага для села та Мізоцької громади. Люди мають чималі врожаї фруктових, і заготівля яблук – вкрай важлива для господарів. Тракторист використовує також навісне обладнання, с/г машини, які задіяні у роботі», – додає викладач Віктор Ковальчук. Свої вміння та професійність слухач продемонстрував під час виробничої практики у ФГ «Панасюка О.О.».
Іван Ішунькін із Гощі за попереднім досвідом роботи – будівельник. Вирішив не гаяти часу і здобути, на його думку, ще більш затребувану професію тракториста-машиніста. «Зруйновано житлові будинки, промислові приміщення, школи… Усі ці завали потрібно якнайшвидше розбирати, аби відбудовувати наші міста і села. Вважаю, що професія тракториста дуже буде потрібна після війни. Планую вчитися і далі, хочу працювати на навантажувачі. Отож, за рік знову за науку!». У ТОВ СГП «Ім.Воловікова», де слухач мав виробничу практику, підтвердили відмінну підготовку тракториста.
Руслан Скорблюк із Рівненського району: «Знаю будівництво, маю водійський стаж, тривалий час працював у дорожній службі. Бачив, як працює техніка. Трактор маємо і вдома. Невеличкий, для власного господарства». Слухач відверто був вражений сучасними навчальними тракторами:
«Це велика насолода працювати на такій техніці! Тепер і я зможу пересісти на потужніший трактор!».
Випускник планує працювати у КП «Рівненське ШЕУ автомобільних доріг». «Знаю, що заробітки у трактористів достойні – до 40 і більше тисяч гривень. Все залежатиме від сезону». «Техніку потрібно не лише знати, але й берегти, розуміти та поважати, аби вона служила довго».
Новоспечені трактористи розпочинають самостійну роботу на полях Рівненщини і Хмельниччини
19-річний Андрій Степанюк із Гощанщини продовжить сімейну справу. Батько передав сину трактор, отож, потрібні знання і кваліфікація, аби успішно працювати. У домашньому господарстві є й комбайн. І саме це навчання дозволить юнакові приборкати залізних коней. «Ми обробляємо паї. Роботи багато. Мені сподобалося, що на навчанні можна відразу три категорії отримати!». Випускник вдосконалював професійні навички у ТОВ «Калина-Бугрин», планує поки працювати на особистому селянському господарстві.
«Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорій А1, А2 та В1» – професійна підготовка кваліфікованих робітників, що в Олександрійському навчальному відділенні тривала 11,2 місяця. За цей період слухачі опанували теоретичні знання з будови транспортних засобів і, головне, мали можливість керувати тракторами та комбайном в умовах реального поля. На навчальних гектарах майбутні робітники відпрацювали усі агротехнологічні процеси вирощування с/г культур: дискували, орали, сіяли, лущили, жнивували… Робота кипіла практично щосезону. І врожаї – чудове підтвердження правильної, професійної роботи майбутніх аграріїв.
Під час державної кваліфікаційної атестації трактористи продемонстрували добрі знання техніки, відмінні навички керування транспортними засобами, використання навісного обладнання і знаряддя, машинно-тракторних агрегатів та готовність до самостійної роботи. Практично усі мають запрошення від роботодавців або ж працюватимуть у власних сімейних чи фермерських господарствах.
Більше інформації про формування груп слухачів та умови навчання – на офіційному сайті cpto.rv.ua
Читайте також: Вночі росіяни обстріляли Херсон, горіла будівля Епіцентру