fbpx

Новоспечені трактористи розпочинають самостійну роботу на полях Рівненщини і Хмельниччини

Діліться інформацією з друзями:

На Рівненщині серед 24-х випускників-трактористів – багатодітний батько-переселенець!

49- річний Андрій Кругліков із Дубенського району – батько 13 (!) дітей. 6 років тому велика сім’я через війну змушена була переселитися із Донеччини на Рівненщину. «Втратили все», – сумно згадує Андрій Леонідович. Із часом обжилися, господарюють на особистому сімейному господарстві. Старші діти уже живуть самостійно. Подорослішав і син  11-класник. Я пішов учитися на тракториста, бо придбали тракторець, і тепер зможу кваліфіковано на ньому працювати», – поділився пан Андрій. За направленням Дубенської міськрайонної філії Рівненського обласного центру зайнятості чоловік здобув професію «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії А1» на базі Олександрійського навчального відділення Рівненського центру ПТО ДСЗ.

Днями група слухачів-трактористів успішно склала державну кваліфікаційну атестацію та розпочинає самостійну роботу на полях Рівненщини і Хмельниччини.

Важлива складова роботи аграріїв при обробітку ґрунту, догляді за посівами та зборі урожаю – польові роботи на так званих легких тракторах – колісних та гусеничних.  Професійне навчання на базі Олександрійського навчального відділення Рівненського центру ПТО ДСЗ за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії А1» триває 6,6 місяці. Слухачі, що приходять на навчання, здебільшого, чітко визначаються із майбутнім місцем роботи, адже кваліфікованих трактористів постійно потребують роботодавці, створюються нові фермерські господарства, і попит на нові кадри на ринку праці лише зростає. На навчання приходять як безробітні за направленнями служби зайнятості, так і слухачі, що навчаються за власні кошти. Супроводжуючий групи Віктор Ковальчук розповів: «Останній випуск трактористів налічує 24 кваліфікованих випускника! Більше 40 % – слухачі за направленнями та близько 60 % – за власні кошти. І це вагоме вливання нових, потужних кадрів у аграрний сектор!».

Як коментує майстер виробничого навчання Іван Білик, у період навчання і виробничої практики команда майбутніх професіоналів продемонструвала відмінну самоорганізацію, дисциплінованість, відповідальність, великий потенціал та активність. Під час виробничої практики на господарствах міста Рівного, Дубенського, Сарненського, Рівненського районів Рівненської області, міста Нетішин, Славутського району Хмельницької області, Гуляйпільського району Запорізької області слухачі здобули цінні професійні навички, нові комунікації та досвід, а відтак проявили свої кращі якості та застосували професійні знання. Випускники отримали запрошення від роботодавців, адже гаряча пора у розпалі, і кваліфіковані трактористи «на вагу золота».

Із успішним завершенням навчання трактористів привітав завідувач Олександрійського навчального відділення Олександр Сидорець. Він вручив випускникам свідоцтва державного зразка та закликав і надалі вдосконалюватися та навчатися. Адже двері Рівненського центру ПТО ДСЗ відкриті цілий рік!