fbpx

Відновити “Мрію” неможливо, але є шанс створити нову

Діліться інформацією з друзями:

Внаслідок атаки російських військ на аеропорт Гостомель під Києвом розбито майже половину літака Ан-225 «Мрія». Знищено основну кабіну та пілотську кабіну.

Розповів командир одного з трьох екіпажів літака – Дмитро Антонов в інтерв’ю «Голосу Америки».

Новий літак можливо зробити з недобудованої частини «сестри Мрії». Проте вартість цього проєкту велика, сума коливається від 800 мільйонів до 3-х млрд доларів.

– Весь контур, який ми бачимо, без начинки, це залізо. Залізо є. Потрібна електроніка і решта начинки. Говорили суми від 800 мільйонів до 3 млрд. але сума, самі розумієте, що дуже велика і плюс така різниця в оцінці, це говорить тільки про одне: що реально ще ніхто не оцінював, – сказав Антонов.

Він висловив думку, що незалежно від суми, інвестиції у нову «Мрію» навряд чи окупляться. але відтворити її необхідно, упевнений капітан Антонов.

– Звичайно, якщо намагатися оцінити економічну доцільність – це буде дуже важко. Тому що під неї треба знайти відповідний проєкт, який подібний до запуску ракети у космос. але поки що проєкту, заради якого вона відтворюватиметься, немає. Я так думаю, що, напевно, на початковому етапі все-таки «Мрія» не створюватиметься як комерційний проект, а саме як символ. І символ не лише України, а усього світу, символ – перемоги, – зазначив Антонов.

Ан-225 «Мрія» було знищено окупантами на третій день війни – 27 лютого. На момент вторгнення  “Мрія” перебувала на ремонті в аеропорту Гостомель, тож не встигла вилетіти з України.


Читайте також: Телефонні розмови загарбників: Побувавши на передовій російські окупанти божеволіють


Раніше у компанії Антонов попереджають, що в інтернеті з’явився фейковий збір коштів на відновлення зруйнованого російськими агресорами літака АН-225.

– До уваги ЗМІ! У мережі інтернет на сторінці аn225nft.com (створеної компанією АMEDIа.Uа) розпочався фейковий збір коштів на відновлення літака АН-225. Прикриваючись шляхетною місією, невідома компанія збирає гроші, використання яких неможливо простежити. Більше того, за посиланнями на сайті вказують різні напрямки спрямування коштів: у першому – на будівництво Мрії, у другому – на потреби ЗСУ, – повідомляється в офіційній заяві компанії, опублікованій на її сторінці у Fаcebook 28 квітня.