fbpx

Відкрито доступ до Реєстру корупціонерів із врахуванням безпекових аспектів — Голова НАЗК

Діліться інформацією з друзями:

З початком повномасштабного вторгнення державним органам, в тому числі і НАЗК, довелося обмежити доступ до низки реєстрів, зокрема і до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Про це повідомляється в телеграм-каналі Національного агентства з питань запобігання корупції.

Водночас існує значний суспільний інтерес до відкриття даних Реєстру. Відсутність доступу до такої інформації значно ускладнює діяльність державних органів та інших організацій, зокрема при призначенні претендентів на відповідні посади, здійсненні публічних закупівель та інших правочинів тощо.

“Відкриті дані — це потужний інструмент доброчесності, а отже антикорупції. Відкриття даних Реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, свідчить, що з урахуванням безпекових аспектів можуть бути відкриті й дані Реєстру декларацій” — зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

НАЗК очікує ухвалення Верховною Радою в цілому законопроєкту №9534, який відновлює електронне декларування статків посадовців, призупинене у зв’язку із запровадженням воєнного стану та має врегулювати питання публічного доступу до даних Реєстру декларацій.

Переглянути Реєстр осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення можна за посиланням https://corruptinfo.nazk.gov.ua/

Читайте також: Повідомлено про підозру чоловікові, який змінив напис на табло каси у Рівному