fbpx

Верховний суд у корупційному скандалі: $2,7 млн хабара від олігарха за корумповане рішення

Діліться інформацією з друзями:

Голова Верховного суду, Всеволод Князєв, викритий Національним антикорупційним агентством (НАБУ) на отриманні хабаря в сумі приблизно 2,7 млн доларів.

За повідомленням НАБУ, суддя отримав ці кошти за видання позитивного рішення щодо справи олігарха та мільярдера Костянтина Жеваго.

Спір у Великій Палаті Верховного суду стосувався права власності на 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК) Ferrexpo, що належить Жеваго. Рішення суду, яке було ухвалено, призвело до того, що акції комбінату залишилися в руках компаній, пов’язаних з олігархом, та були визнані договори купівлі-продажу, укладені двадцять років тому, недійсними.

Голава Верховного суду Всеволод Князєв
Глава Верховного суду Всеволод Князєв. Фото Ковальчук Віктор / УНІАН

За даними НАБУ, адвокатське об’єднання, яке залишається неназваним, виступало посередником між керівництвом Верховного суду та особами, що надавали хабарі. Інформація про існування цього об’єднання стала відома детективам НАБУ на початку 2023 року. За даними агентства, це адвокатське об’єднання має зв’язки з більшістю судів в Україні.

Князєва, голову Верховного суду, було затримано, і НАБУ продовжує проводити обшуки у суддів Верховного суду. Поміж іншими суддями, які розглядали дану справу, також відбуваються обшуки у 18 суддів Верховного суду. Вища рада правосуддя має прийняти рішення про їх відсторонення.

Читайте також: Повномасштабна війна: понад 200 тисяч окупантів знищено – загальні втрати росіян