fbpx

Вакцинація, оптимізація шкіл, вартість проїзду в громадському транспорті: головне на брифінгу за 26 квітня

Діліться інформацією з друзями:

Сьогодні, 26 квітня перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін та зступниця начальника обласного управління охорони здоров’я Олена Гандзюк відповіли на питання щодо захворюваності на COVID-19 та заходів з протидії коронавірусу, перебігу процесу вакцинації проти COVID-19, інші актуальні питання життєдіяльності Рівненщини.

Про це повідомляє Рівненська обласна державна адміністрація.

Модерував брифінг начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Олександр Поліщук.

Невдовзі на Рівненщину надійде 9 тисяч доз вакцини «AstraZeneca». Їх розподілять на 100 пунктів щеплень. Вакцинацією буде охоплено пріоритетні групи населення, які підпадали під щеплення у попередніх етапах, а також особи старші 65 років.

  • Вакцинація населення області проводиться щодня. Наразі провакциновано майже 17 тисяч жителів Рівненщини. В області працює 9 мобільних бригад, які вакцинують «AstraZeneca» та «CoronaVac». Ще 3 бригади щеплює вакциною «Pfizer».
  • Різними вакцинами щеплюватись не можна. Якщо перше щеплення зроблено «AstraZeneca», то і друга доза має бути лише «AstraZeneca». Однак, вакцина може бути різних виробників.
  • Наразі в області починається етап введення другої дози «AstraZeneca» всім, хто зробив перше щеплення із 24 лютого по 2 березня.
  • Кожна вакцина вводиться двічі. За рекомендаціями ВООЗ вакцина «AstraZeneca» вводиться через 90 днів, «CoronaVac» – через 28 днів, «Pfizer» – через 21 день. Всі громадяни, які отримали першу дозу вакцини, очікують дзвінка лікаря мобільної бригади для повідомлення дати другого щеплення.
  • Наразі на Рівненщині хворіють 177 учнів, 259 вчителів та працівників. Дистанційно працює 46 закладів загальної середньої освіти та 2 інклюзивно-ресурсні центри. 9 закладів дошкільної освіти призупинили роботу.
  • У минулому році на Рівненщині у 62 людей діагностували хворобу Лайма. Це мешканці з Рівного та Сарненського району. Аби вберегтися від ураження шкіри кліщем, варто подбати про правильний одяг. Він має бути закритим, щільним і уберігати відкриті частини тіла. Під час прогулянки у лісі варто користуватися спеціальними аерозолями. Після повернення додому слід оглянути відкриті ділянки тіла в добре освітленій кімнаті, ретельно перевірити одяг та речі. Кліщ може триматися на тілі людини до 12 годин. При його виявленні треба звертатися до лікаря.
  • Невдовзі відбудеться обласна Координаційна рада з питань організації і проведення відпочинку та оздоровлення дітей. Планується розглянути усі актуальні питання щодо оздоровлення дітей Рівненщини у цьому сезоні. На сьогодні, виявили готовність працювати 9 дитячих закладів. Обласною програмою передбачено 820 тис. грн на оздоровлення та відпочинок дітей. Це дасть можливість забезпечити послугами оздоровлення та відпочинку 82 дітей, при потужності оздоровчих закладів Рівненської області прийняти на оздоровлення та відпочинок 2 265 дітей за одну зміну.
  • Завдяки конструктивній роботі Президента України Володимира Зеленського, Міністерства закордонних справ України та закордонних партнерів нашої держави, відбувся позитивний рух у напрямку відведення військ РФ від кордонів України. Наразі не відбувається повного відведення військ від кордону України у нашій області. На території Республіки Білорусь на постійній основі розгорнуто військовий полігон для проведенням навчань із застосуванням бойової техніки. Ймовірно, що в таких навчаннях беруть участь військовослужбовці країни-агресора. Але наразі ситуація на кордоні з Республікою Білорусь контрольована.
  • Минулого року Рівненщину відвідала китайська делегація. Вони мають намір розмістити на території області клініку китайської медицини, яка є дуже популярною в світі. Після проведеної зустрічі із делегацією з-за кордону, ОДА направила лист до мерії міста Чунцин, в якому виклала пропозиції щодо співпраці, а також запросила його керівництво приїхати на Рівненщину. Наразі Рівненщина очікує відповідь від китайської сторони.
  • Процес оптимізації закладів освіти повністю залежить від рішення громади, на території якої знаходиться школа. Так, громада переглядає доцільність утримання малокомлектних шкіл, адже вони дороговартісні. У середній школі вартість навчання на одного учня складає від 8 до 12 тисяч гривень, а в малокомплектних школах – до 30 тисяч. Якщо не оптимізувати школи, то у багатьох сільських громадах близько 50-60% витрат видаткової частини місцевого бюджету йтиме на освіту, при цьому якість освітнього процесу не поліпшиться.
  • Наразі проєктно-кошторисна документація спорткомплексу на вул. Макарова у Рівному коригується. Будівництво об’єкта продовжиться одразу після отримання відкоригованого проєкту. Обсяг і терміни виконання залежать від обсягу фінансування.
  • Медична допомога в області надається вчасно та повному обсязі. Ситуація з проблемою в роботі Березівського центру ПМД доведена до керівництва Сарненської РДА для негайного вирішення.
  • Основними факторами підняття вартості проїзду в громадському транспорті внутрішньо-обласного сполучення є: значне зниження пасажиропотоку, зростання заробітної плати, податкового навантаження, підняття вартості ремонтних робіт та запчастин. За результатами розгляду звернення перевізників їм було відмовлено в піднятті цін на проїзд через відсутність економічно-обгрунтованих розрахунків.