fbpx
києво-печерську лавру перевірятимуть

В УПЦ МП заявили, що Епіфаній не має дозволу на службу в Лаврі (ВІДЕО)

Діліться інформацією з друзями:

В УПЦ Московського патріархату заявили, що предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній не має дозволу на анонсоване раніше проведення богослужіння у Лаврі 7 січня, а його намір є спробою “силового захоплення Успенського собору”.

Про це йдеться в повідомленні Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП

 “За повідомленням адміністрації музею, анонсоване “ПЦУ” богослужіння в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври не має дозволу. – УПЦ МП.

Під час зустрічі з представниками священноначалля і братії Лаври 5 січня в. о. генерального директора Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Олександр Рудник заявив, що ніяких звернень про використання Успенського собору та Трапезного храму для проведення богослужінь з боку “ПЦУ” не надходило”.

Портал також оприлюднив відео з зустрічі, на якому Рудник на питання щодо богослужіння Епіфанія каже:

“Ні офіційного звернення, ні неофіційного звернення від ПЦУ я не отримував. Ніяких розпоряджень з приводу цього я не отримував станом на зараз (вечір 5 січня – ред.)” і хреститься, щоб підкреслити правдивість своїх слів.

 

В УПЦ МП намір Епіфанія провести богослужіння 7 січня в Успенському соборі на території Лаври назвали “спробою силового захоплення… собору шляхом шантажу та введення в інформаційну оману суспільства”.

Враховуючи, що досі жоден представник Міністерства культури України не прокоментував заяву, опубліковану на сайті «ПЦУ» про богослужіння 7 січня, оголошені нею заходи на території Лаври є спробою силового захоплення Успенського собору шляхом шантажу та введення в інформаційну оману суспільства. Слід зазначити, що розтиражована заява не була перевірена жодним із українських ЗМІ, натомість вони наповнили інформаційний простір черговим фейком від «ПЦУ». – йдеться в повідомленні.

Крім того УПЦ МП звинуватила українські ЗМІ про те що “розтиражована заява не була перевірена жодним із українських ЗМІ, натомість вони наповнили інформаційний простір черговим фейком від «ПЦУ»”

Читайте також: Рятувальники нагадали мешканцям Рівненщини як безпечно використовувати газові пальники