fbpx

В Україні знову почали підробляти дизельне паливо

Діліться інформацією з друзями:

В Україні знову почали масово підробляти дизельне пальне: понад 30% перевіреного дизелю виявилися «бодягою».

Про це повідомляє Інститут споживчих експертиз.

Тіньовий ринок знову починає набирати обертів, про що свідчить останнє дослідження столичного Інституту споживчих експертиз.

Експерти перевірили дизельне пальне, яке продають на українських заправках, а відповідно, гуртом поставляється в логістику і промисловість. Результати важко назвати втішними – понад 30 відсотків «солярки» виявилися «бодягою».

Не встиг ринок оговтатися від дефіциту та стабілізувати ціни, як нелегали знову почали наповнювати його дешевим замінником.

Стрімкість повернення фальсифікаторів на ринок зумовлена також тим, що незабаром повернуться акцизи на пальне, і воно неминуче подорожчає. А це тільки збільшить їхню маржу, оскільки працювати їм буде «цікавіше», ніяких податків вони не платили й не збираються.

В лабораторію було доставлено зразки 20 мереж АЗС, з різних регіонів країни. Відібрані зразки перевірили за такими параметрами, як температура спалаху в закритому тиглі, вміст сірки та густина. 

«Експерти розділили результати, отримані в лабораторії на зони — зелену, синю та червону. У першу потрапили мережі, результати яких відповідали всім нормативам і мали «запас міцності» за якістю, синю — АЗС, паливо яких не мало порушень за вимогами профільного ДСТУ, але було на граничних показниках, та червону — мережі, паливо в яких виявилося не кондиційним, тобто не відповідало нормативам стандарту», — йдеться в повідомленні.

Фото з відкритих джерел

Читайте також: Брав участь у заходах на підтримку держави-агресора та очікував на прихід «руського миру»