fbpx

В Україні з’явилася перша база даних щодо нерухомості так званої “УПЦ мп”

Незалежний антикорупційний центр NGL.media разом із YouControl зібрали інформацію про усю нерухомість, зареєстровану на так звану “УПЦ мп” в Україні.

Про це повідомляє Новинарня з посиланням на сайт центру. Усі дані взяті з державних реєстрів станом на травень 2023 року.

“Спочатку ми сформували список усіх організацій, у назві яких є слово «православний» (у різних відмінках), включаючи зареєстровані релігійні громади. Після того виокремили організації УПЦ мп, очистивши список від інших православних конфесій і деномінацій. Додатково ми порівняли отриманий список з реєстром церков УПЦ від Opendatabot і виявили, що частина громад уже перейшли до Православної церкви України (ПЦУ), проте у реєстрі Opendatabot вони досі вказані як УПЦ”, – розповіли активісти.

Зібрані дані не враховують майна, зареєстрованого на фізичних осіб, пов’язаних з УПЦ мп.

Активісти нанесли інформацію на карту з прив’язкою до конкретних адрес. Тож навівши курсор на конкретну точку, можна отримати інформацію про наявність і приналежність цього майна, побачити межі ділянок чи конкретні будівлі. Для того, аби дізнатися про майно УПЦ мп у певній місцевості, можна скористатися пошуком на карті чи масштабуванням.

У NGL.media зазначили – майно УПЦ мп в Криму і на окупованій частині Донеччини та Луганщини вказали тільки те, що досі зареєстроване за українським законодавством.

“Частину майна, особливо у сільській місцевості, ми не змогли нанести на карту, оскільки у реєстрах вони мають старі чи помилкові назви (наприклад, вулиця Леніна), тож точне визначення координат є утрудненим. Тому ми створили ще один пошуковий рядок під картою, скориставшись яким можна отримати таблицю з повним списком майна”, – додали в центрі.

Наразі на порталі можна побачити 2876 будівель та 3800 земельних ділянок, які належать УПЦ.

Фото: NGL Media.

Читайте також: Умільці з Млинова створили детектор, який визначає, де летить ворожий БПЛА