fbpx

В Україні ростуть ціни на продовольчі товари

Діліться інформацією з друзями:

За даними Нацбанку, темпи зростання цін на продовольчі товари збільшилися до 3,4%.

Зростанню споживчої інфляції, яка в жовтні прискорилася до 2,6% в річному вираженні проти 2,3% у вересні, сприяли ослаблення гривні, подорожчання енергоносіїв і низькі показники врожаю окремих культур.

Про це повідомила прес-служба Національного банку України.

У повідомленні також наголошується, що збільшилися темпи зростання цін на продовольчі товари (до 3,4% р/р).

“Досить швидко подорожчала рослинна олія на тлі низького врожаю соняшнику і високих експортних цін. Це своєю чергою відбилося й на вартості майонезу і маргарину. Крім цього, підвищилися темпи зростання цін на хліб і макаронні вироби внаслідок подорожчання сировини та енергетичних ресурсів”, – зазначив регулятор.

Ослаблення курсу гривні

Згідно з повідомленням, високими темпами зростали ціни на непродовольчі товари (0,8% р/р) насамперед внаслідок ослаблення гривні. Повернулися до зростання ціни на побутову техніку, сповільнилося падіння цін на електроніку, а зростання вартості меблів і автомобілів прискорилося. Водночас дешевше, ніж минулого року, залишалися одяг і взуття, в тому числі через слабкий попит внаслідок активного використання громадянами можливостей дистанційної роботи та навчання.

“Темпи зростання вартості послуг сповільнилися (до 6,4% р/р). З одного боку, уповільнення було очікуваним через вичерпання ефектів бази порівняння для окремих видів послуг, зокрема телекомунікаційних. З іншого, ймовірно, додалися ефекти через зростання захворюваності та посилення обмежень в окремих областях. Зокрема, сповільнилося зростання вартості послуг підприємств громадського харчування, готелів, кінотеатрів, салонів краси, курсів іноземної мови, оренди житла. Водночас враховуючи погіршення епідемічної ситуації, прискорилося зростання вартості послуг лікарень”, – сказано в повідомленні.

Джерело – УНІАН