fbpx

В Україні друкують бомби на 3D-принтері

Діліться інформацією з друзями:

Орієнтовний час читання: 2 хвилини

За допомогою 3D-принтера друкують корпус для 800-грамових протипіхотних бомб, а потім його відправляють на заповнення вибухівкою С-4 та осколками сталі. Головна перевага таких снарядів – дешевизна.

Про це повідомляє The Economist.

Ручні гранати призначені для метання, тому вони легкі. Але коли їх скидають з дронів, це може бути недоліком. З типовою вагою лише 300 грамів, гранати не мають «вбивчої сили», каже «Льоша», який є аматором-виробником зброї з Києва. За його словами, після того, як один спрацьовує, російські солдати «часто просто продовжують бігти».

Три місяці тому Льоша з групою друзів, працюючи вдома, розробили альтернативу: 800-грамову протипіхотну бомбу «Зайчик», або «Кролик». Група використовує 3D  друк, щоб виготовити корпус бомби, перш ніж відправити її на заповнення C 4, вибуховою речовиною та шматками сталевої шрапнелі. На випробуваннях, каже Льоша, ця шрапнель ріжеться в дошки «як масло».

Інша група аматорів, Druk («Друк») Army, виготовила понад 30 000 цукеркових бомб за останні чотири місяці. Їхній керівник «Сват» каже, що темпи виробництва ростуть. 

А ще більше – з-за кордону України. Яніс Озолс є засновником латвійського відділення Wild Bees, групи волонтерів-зброярів з-за меж України. За його словами, з листопада 2022 року з Європи було відправлено щонайменше 65 тисяч бомб. (Українські митники закривали на це очі, класифікуючи такі відправлення як дитячі іграшки чи свічники).

Читайте також: Рівненський студент склав 3D-принтер і моніторить зміни клімату

  • В Рівному затвердили Бюджет-2025: як місто підтримує захисників
    Депутати Рівненської міської ради підтримали проект бюджету на 2025 рік. На питання пов’язані з воєнним станом депутати вирішили спрямувати 233 з половиною мільйонів гривень, з яких видатки оборони – майже 142 мільйони гривень. Це майже третина (27,5%) від бюджету громади…