fbpx

В Рівному відбудеться презентація “Сильні духом Мами”

Діліться інформацією з друзями:

У Бібліотеці на Лебединці 6 жовтня 2020 року о 14 годині відбудеться презентація фотовиставки «Сильні духом. Мами».

Героїнями світлин стали 12 мам з різних куточків України, які втратили синів на війні, але жінки знайшли сили жити далі, стали підтримкою та прикладом для інших, займають активну громадянську позицію.
На фото жінки зображені у дизайнерському національному вбранні.

Усі 12 світлин прикрашають календар на 2020 рік, який видали організатори проєкту у січні цього року. Вони хотіли відійти від трагічного образу матері, яка втратиладитину, і показати не тільки горе жінок, але й їхню красу та мужність.
Автор ідеї проєкту – Наталія Дубчак, мати загиблого молодшого сержанта Олександра Єрошенка.

Рівненщину представляє Наталя Борисенко. Її син, Олександр Борисенко, військовий 21-річний снайпер, служив за контрактом у 30-й механізованій бригаді Новоград-Волинського 8-го армійського корпусу Сухопутних військ України. Він перебував у Криму під час його анексії РФ в березні 2014 року. Під час мінометного обстрілу (м. Лутугіне Луганської області) отримав важкі поранення. Загинув 1 вересня 2014 р. Указом Президента України О. Борисенка нагороджено орденом «За мужність» IIІ ступеня (посмертно), йому також було присвоєно звання «Почесний громадянин міста Рівне». Рівненську ЗОШ № 5 названо на його честь.

Фотовиставка створена в рамках проєкту духовно-психологічної опіки, підтримки та реабілітації родин загиблих військовослужбовців. ЇЇ ініціював Департамент військового капеланства Української греко-католицької церкви за підтримки Всеукраїнської громадської організації «Ветеранське братерство».