fbpx

В платіжках з’явиться абонплата за електроенергію

Діліться інформацією з друзями:

Платіжки на електроенергію розділять на дві складові: за сам “струм” і транспортування (так звана абонплата). Незважаючи на рекомендації з боку Нацкомісії з комунальних послуг та енергетики, в 2020 році підвищувати тарифи на електроенергію не будуть…

Відповідно до закону про ринок електроенергії, за прикладом платіжок на газ вже найближчим часом платіжки на електроенергію розділять на дві складові: за саму електроенергію і за її поставку. Такий намір в інтерв’ю “Цензор” вже підтвердив глава відомства Валерій Тарасюк.

Зараз в Кабміні розглядається можливість перегляду тарифу на електроенергію вже в 2021 році. Також, ймовірно, і плата за транспортування окремо виведуть в нову платіжку вже з наступного року.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон “Про ринок електричної енергії”, який мав змінити принцип доставки електрики споживачам з 1 липня 2019 року.

Запуск ринку мав призвести до справедливішого формування цін, однак через низький рівень конкуренції та скасування субсидій Кабмін вирішив “врятувати” ціни для споживачів, і ввести механізм ПСЗ.

ПСЗ або “публічні спеціальні зобов’язання” були введені урядом, для того, щоб уникнути різкого зростання вартості електроенергії для населення. Енергогенеруючі компанії виконують ПСЗ, щоб компенсувати частину вартості електроенергії для населення за рахунок прибутку інших учасників ринку.

Глава Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Валерій Тарасюк назвав “самообманом” низькі тарифи на електроенергію і заявив, що необхідно вирівняти ціни для населення і для промисловості.

Джерело: Україна Молода