В ліцеї Рівного за номером 1 не було жодної перерви без слова Кобзаря.
В ліцеї Рівного слова Кобзаря лунають щоденно, а у весняні дні не було перерви без його віршів.Тепліє на душі, коли заходиш в Рівненський ліцей №1, бо тебе огортають Шевченкові «Думи мої, думи мої» в сучасному аранжуванні, а під час хвилини мовчання вся школа промовляє:
- І вам слава, сині гори, кригою окуті.
- І вам, лицарі великі, Богом не забуті.
- Борітеся – поборете,
- Вам Бог помагає!
- За вас правда, за вас слава
- І воля святая!
Минулої п’ятниці, 8 березня, день у Рівненському ліцеї №1 розпочався Єдиним уроком з нагоди 210-ї річниці від дня народження Кобзаря. Жодної перерви без його Слова! Кілька днів від класу до класу передавався загальноліцейний поетичний челендж «Мій Шевченко». Хвилюються діти, хвилюються класні керівники. Мандрує в дитячих руках зачитаний Кобзар.
І я з одинадцятикласниками декламувала Шевченка. Цей поетичний виклик мені передала директорка Людмила Грекул, прочитавши англійською «Садок вишневий коло хати».
Разом зі мною та своїми учнями читав Шевченка їхній класний керівник, учитель фізичної культури Ігор Махник.
У ліцеї в такий особливий тиждень побували письменники: Галина Рибачук-Прач з Вінниці й наша землячка Олена Медведєва. Унікальний вишитий «Кобзар» пані Олени можна дивитися мільйон разів і щоразу дивуватися.
Шевченко там, у позачассі, журиться і плаче з його Україною. І тішиться українськими дітьми: у них стільки світла і віри!
«І будуть люди на землі!» Будуть діти, які з таким натхненням зустрічають Шевченкову весну. І вона, попри сум, оживає віршами та піснею, малюнками й світлинами, поетичними викликами й патріотичними руханками. Вона єднає дітей і дорослих, класи й школи, міста і села. Шевченкова 210-а!
Мирослава ЖОВТАН
Читайте також:
- Військові отримали FPV-дрон, виготовлений за кошти від пластикових кришечок зібраних на Рівненщині«Пташка» від переробки пластикових кришечок зібраних у Костопільській громаді на Рівненщині, поїхала на Запоріжжя Кришечки від пластикових пляшок, які гуртом назбирали мешканці Костополя, трансформувалися в FPV-дрон українського виробництва, який уже поїхав на фронт, де служать воїни з Костопільщини.