Усі українські атомні станції працюють стабільно

Діліться корисною інформацією з друзями:

Станом на 09:00 23 травня 2022 року всі діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію. Сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни. Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

В умовах воєнного стану та повномасштабної війни з росією головним пріоритетом НАЕК «Енергоатом» визначає питання безпеки ядерних установок. Тому основне обладнання реакторних відділень енергоблоків, приміщень і будівель електростанцій, периметри захищених зон та прилеглих територій, а також особливо важливих об’єктів АЕС за межами їхніх захищених зон – під посиленим наглядом і контролем.

Запорізька АЕС і місто Енергодар досі захоплені та контролюються російськими військовими, але всі енергоблоки ЗАЕС обслуговуються українським персоналом й працюють на потреби України. Ротація працівників відбувається. Окупанти в роботу станції не втручаються, але всі технічні рішення персонал змушений погоджувати з їхнім військовим командиром. Ядерна та радіаційна безпека продовжують перебувати під загрозою, адже в умовах окупації люди не мають можливості спокійно працювати й повноцінно відпочивати.

Джерело: Енергоатом