fbpx
Песики з паспортами.

Уряд запустив проєкт з запровадження ідентифікації та реєстрації домашніх тварин

Діліться інформацією з друзями:

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову про запуск проєкту з запровадження ідентифікації та реєстрації домашніх тварин.

Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик на Міжнародній науково-практичній ветеринарній конференції IVC Winter 2023 під час презентації Єдиного реєстру домашніх тварин.

«Прибирається монополія державних клінік на реєстрацію тварин. Цей проєкт дозволить усім ветеринарам, які працюватимуть з Реєстром, видавати ветеринарні паспорти державного зразка. Водночас реєстрація тварин буде безкоштовною і для ветеринарів, і для власників домашніх тварин», — заявив Башлик.

Він підкреслив, що створення Реєстру відбувається без залучення коштів державного бюджету, а виключно коштом міжнародної донорської допомоги в рамках програми «Інноваційна лабораторія підтримки асоціації Україна-ЄС», яку здійснюють Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) та «Фонд Східна Європа».

Як зазначила заступниця Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Ольга Шевченко, для забезпечення ефективності профілактики сказу і протидії зростанню чисельності безпритульних тварин принциповим є можливість комплексного обліку домашніх тварин.

Серед переваг для власників, які створює Реєстр, ініціатори проєкту називають можливість відновлення документів на тварину та підтвердження права власності на неї, полегшення пошуку зниклих тварин, а згодом — відображення електронних ветеринарних паспортів у застосунку Дія.

Джерело: Мінагрополітики

Читайте також: Україна отримала 1,34 млрд доларів США від Світового Банку