fbpx

УПЦ проводить Богослужіння за закритими дверима

Діліться інформацією з друзями:

Карантин вносить свої корективи не лише в буденне життя, він може кардинально змінити українську Великодню традицію. Схоже на те, що в онлайн перейдуть не лише Богослужіння, молитви за здоров’я та упокій душі, проповіді, а й святкові дійства. 

– У дні великого випробування – нашестя пандемії коронавірусу, яке випало на долю як усього світу, так і нашої держави, насамперед хочу нагадати слова Івана Богослова, який каже, що любов не має страху. Отож у нинішній непростій ситуації ми маємо керуватися тільки любов’ю. Втім, через посилення в Україні карантинних заходів, з благословення Його преосвященства владики Варфоломія, з 6 квітня Богослужіння у наших храмах тимчасово проводяться за закритими дверима, – розповів Єпископ Дубенський Пимен, вікарій Рівненської єпархії УПЦ.

Єписком Дубенський Пимен, вікарій Рівненської єпархії УПЦ.

– Разом із тим, усі Служби Божі будуть озвучуватися надвір, а деякі ще й транслюватися за допомогою наявних електронних засобів. При цьому наголошую, що Богослужіння ніколи не припиняться, Свята Літургія, як завжди, і надалі буде звершуватися.

Ми як служили, так і служитимемо Богові та своєму народові. Крім того, мобілізуємо всі свої сили, щоб в усіх парафіях впродовж дня приймати по черзі невеличкими групами, по двоє людей, для звершення Таїнств Сповіді, Причастя та інших, яких потребуватимуть віряни.

Ті, хто не може або боїться йти до храму для звершення цих таїнств, можуть запросити священика додому за номером телефону, який обов’язково буде вказаний на дошках оголошень біля кожного храму.

Богослужіння Страсного тижня і Великодня проходитимуть у наших храмах згідно з Уставом Святої Церкви. Але яким чином вони відправлятимуться, повідомимо додатково після того, як узгодимо це питання з місцевою владою і Національною поліцією.

Водночас просимо усіх вірян у цей складний для всіх нас час посилити свої молитви. Усіх священиків закликаємо подвоїти свою соціальну роботу, пов’язану з наданням допомоги літнім та немічним людям, усесторонньою підтримкою медиків і лікувальних закладів.

Звертаючись до людей, хотів би сказати наступне: нелегкі часи рано чи пізно минуть. Господь посилає людині ті випробування, які вона здатна витримати. Якщо ми будемо підтримувати одне одного, молитися та вірити, Господь відверне негаразди, і ми знову зможемо повернутися на Богослужіння у свої храми. Нехай усіх нас збереже Господь!

Отож, подобається нам це чи ні, але цьогорічний Великдень буде нетрадиційним, причому для усіх християн, незалежно від конфесій. Однак, не будемо хвилюватися через те, що ми не в силах змінити. Натомість побудемо в душевному колі наших близьких. Переосмислимо сутність Великодня і той великий дар, що ми отримали від Бога.

А ще подякуймо за все, що маємо, а головне – за рідних людей, які завжди поруч, і за цю паузу в неспокійному й метушливому життєвому марафоні, яка дана нам усім не просто так.

Наталія НИРКОВА

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»