fbpx

Укртранснафта введе в експлуатацію обхідну ділянку нафтопроводу “Дружба”

Діліться інформацією з друзями:
Укртранснафта планує ввести в експлуатацію збудовану понад 10 років тому обхідну ділянку нафтопроводу “Дружба”. Ділянка була збудована понад 10 років тому для зменшення ризиків забруднення одного з найбільших водозаборів Львівщини та Західного регіону України.

Про це повідомила пресслужба Укртранснафти.

Згідно з повідомленням, 21 жовтня Кабінет міністрів ухвалив рішення, відповідно до якого Укртранснафта введе в експлуатацію ділянку виносу нафтопроводу “Броди-Держкордон” (МН “Дружба”). Ділянка була збудована понад 10 років тому для зменшення ризиків забруднення одного з найбільших водозаборів Львівщини та Західного регіону України.

Зазначається, що нафтопровід “Броди-Держкордон” на цій ділянці проходить вздовж русла річки Стрий, наближаючись на окремих ділянках на відстань до 50 м від русла та частково проходить у межах другої зони санітарної охорони Стрийського водозабору прісних підземних вод. Стрийський водозабір забезпечує питною водою понад 500 тис. водокористувачів у Львові, Трускавці, Моршині, Стрию та Дрогобичі.

“У випадку пошкодження нафтогону на цій ділянці існує ризик виходу нафти та забруднення річки із потраплянням нафти у підруслові споруди водозабору. З цих причин Укртранснафта у 2006 році вирішила винести обидві нитки нафтопроводу “Броди-Держкордон” на ділянці км 157 – км 165 з другого поясу санітарної охорони Стрийського водозабору прісних вод і побудувати нову ділянку нафтопроводу”, – пояснили у пресслужбі.

Наприкінці 2008 року будівництво зупинилось через зміни земельного законодавства, хоча на час призупинки будівництва будівельно-монтажні роботи були практично завершені.

Введення в експлуатацію затрималось на 10 років через складнощі оформлення права власності чи користування земельними ділянками, на яких збудована нова ділянка нафтогону.

В Укртранснафті зазначили, що рішення уряду дозволяє ввести нову ділянку в експлуатацію та приєднати її до діючого нафтопроводу “Броди-Держкордон” у максимально стислі терміни.