fbpx

Українці зможуть змінювати по батькові на власний розсуд

Діліться інформацією з друзями:

Якщо власне ім’я та прізвище громадянин згідно з чинним законодавством може змінювати за власним бажанням, то по батькові допоки – лише у разі всиновлення чи його скасування або ж якщо батько змінив своє ім’я чи відомості про нього, як про батька, були вилучені з актового запису про народження.

Втім, вже з 1 січня 2021 року цей порядок зміниться. Із набуттям чинності закону, який Верховна Рада ухвалила 3 листопада ц. р., українці зможуть змінювати по батькові на власний розсуд.

Цим законом, як розповіли у пресслужбі Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, передбачаються наступні зміни:

фізична особа, яка досягла 16 років, матиме право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я та (або) по батькові;

фізична особа, яка досягла 14 років, матиме право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я та (або) по батькові за згодою батьків;

у разі, якщо над фізичною особою, яка досягла 14 років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені та (або) по батькові такої особи здійснюється за згодою піклувальника;


Для чого рівнянам змінювати ім’я

Рівненська станція переливання потребує крові


фізична особа, яка досягла 14 років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я та (або) по батькові за згодою одного з батьків, якщо другий із батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав стосовно цієї дитини або якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження, або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері;

у разі заперечення одного з батьків щодо зміни по батькові дитини. Cпір щодо такої зміни може вирішувати орган опіки і піклування або суд. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов’язків стосовно дитини та інші обставини, що засвідчують відповідність зміни по батькові інтересам дитини.

Відповідні зміни будуть внесені і до Сімейного кодексу України.

Нагадаємо, що наразі реєстрація зміни імені громадян України, які проживають на території України, проводиться відділом реєстрації актів цивільного стану. Натомість громадяни, які постійно проживають за кордоном, можуть звернутися за отриманням послуги до дипломатичного представництва або консульської установи України. Відтак за 10 місяців 2020 року 94 особи звернулися до відділів ДРАЦС Рівненської області із заявою про зміну імені. В свою чергу у 2019 році 299 громадян отримали послугу щодо зміни імені через органи державної реєстрації актів цивільного стану області.

Під час реєстрації зміни імені відділ реєстрації актів цивільного стану дипломатичне представництво або консульська установа України видає заявникові свідоцтво про зміну імені.