Українським абітурієнтам пояснили все про вступ у медичні ЗВО-2022

Діліться корисною інформацією з друзями:

У Міністерстві охорони здоров’я України розповіли про особливості та порядок вступу на медичні спеціальності у 2022 році.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Відповідно до прийнятого через введення воєнного стану Закону України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері освіти» № 2157-IX, прийом на навчання для здобуття ступеня фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра, бакалавра та магістра, в тому числі за спеціальностями галузі знань 22 «Охорона здоров’я», здійснюватиметься в особливому порядку.

Також були прийняті накази Міністерства освіти і науки України № 364 та № 392, які затверджують порядок прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти та порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2022 році. Важливо, що під час їх розробки були враховані пропозиції Міністерства охорони здоров’я України. 

  • Відтепер майбутні студенти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).
  • Вступники зможуть подати до 5 заяв на місця державного і регіонального замовлення та до 20 заяв на небюджетні конкурсні пропозиції.
  • Конкурсний відбір для вступу на перший курс здійснюватиметься за результатами вступних випробувань у формі національного мультипредметного тесту (НМТ), що включає три предмети: українську мову, математику та історію України. 
  • Також для конкурсного відбору можуть бути зараховані бали ЗНО, отримані в 2019–2021 роках з трьох конкурсних предметів (у будь-яких комбінаціях). При цьому, результати ЗНО можуть бути зараховані замість відповідних предметів тесту, якщо різниця балів НМТ та ЗНО з відповідного предмету не перевищує 15 балів.

Розрахувати конкурсний бал (КБ) можна за такою формулою:

КБ = К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3 + ОУ, де:

П1, П2, П3 – оцінки з першого, другого та третього предметів;

ОУ – бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до нього;

К1, К2, К3 – невід’ємні вагові коефіцієнти з предметів НМТ, які для всіх дев’яти спеціальностей галузі знань 22 «Охорона здоров’я» становлять: українська мова − 0,35; математика − 0,4; історія України − 0,25.

  • Для конкурсного відбору осіб, які на основі ступеня бакалавра, магістра вступають на навчання для здобуття ступеня магістра, зараховуються результати фахового іспиту.

Що стосується особливостей вступу на медичні спеціальності, то тепер для медичних спеціальностей не діють підвищені вимоги до мінімальної кількості балів зі вступних випробувань. Заклад вищої освіти у правилах прийому самостійно визначає конкурсний бал, з яким вступник допускається до участі у конкурсі.

Крім того, зараз для вступу на перший курс для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра, магістра на основі повної загальної середньої освіти за денною формою здобуття освіти, реєстрація електронних кабінетів вступників розпочинається 01 липня. Прийом заяв та документів розпочинається 29 липня та закінчується о 18:00 23 серпня − для осіб, які вступають за результатами мультипредметного тесту, які були складені з 01 по 18 липня.

Тестування проходитиме в три сесії:

  • основна — з 18 липня по 10 серпня;
  • додаткова — з 16 по 20 серпня;
  • спеціальна — з 12 по 16 вересня.

Більш детально ознайомитися з умовами вступної кампанії 2022 року можна на офіційному сайті Міністерства освіта і науки України.
 

Що робити абітурієнту медичного ЗВО після складання національного мультипредметного тесту

Для тих, хто  вступає на основі повної загальної середньої освіти на денну форму навчання, алгоритм вступу до закладів вищої медичної освіти (ЗВО) для здобуття ступеня магістра за спеціальностями галузі знань 22 «Охорона здоров’я» наступний:

Крок 1. Визначитися зі спеціальністю (конкурсною пропозицією) та закладом вищої освіти, куди плануєте вступати. 

Крок 2. Скласти національний мультипредметний тест (НМТ) в період з 18 липня до 10 серпня 2022 року (основна сесія).

Крок 3. Ознайомитися з переліком та підготувати необхідні документи для вступу на перший курс для вступників на базі повної загальної середньої освіти.

Важливо: вступники можуть подати до 5 заяв на місця державного і регіонального замовлення та до 20 заяв на небюджетні конкурсні пропозиції. Не забудьте поставити пріоритет 1 або 2 для обраної конкурсної пропозиції. 

*З питань подання заяви або документів в електронному вигляді можна звернутися до консультаційного центру при приймальній комісії того ЗВО, до якого подаєте документи. 

Крок 4. Зареєструвати електронний кабінет вступника на https://cabinet.edbo.gov.ua та завантажити необхідні документи з 01 липня 2022 року. Прийом заяв та документів* через цей кабінет триватиме з 29 липня до 23 серпня 2022 року.

Крок 5. Пройти медичні огляди та інші доконкурсні процедури (не пізніше, ніж за день до завершення прийому заяв).

Крок 6. Дочекатися оприлюднення списку рекомендованих до вступу випускників  з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за кошти державного або місцевого бюджету – до 29 серпня 2022 року.

Рішення приймальної комісії про рекомендування до зарахування на місця державного і регіонального замовлення розміщується на вебсайті ЗВО, а також відображається у кабінеті вступника в ЄДЕБО. Рекомендованим до зарахування вступникам можуть надсилатись повідомлення засобами електронного та мобільного зв’язку.

Оприлюднення списку рекомендованих до зарахування вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб на відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції, здійснюєтьсяз 18:00 02 вересня 2022 року.

Крок 7. У разі отримання рекомендації – виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення – до 18:00 02 вересня 2022 року.

Подання оригіналів необхідних документів для зарахування може здійснюватися також  особисто та шляхом надсилання сканованих копій, з накладанням на відповідні файли кваліфікованого електронного підпису вступника.

Крок 8. Дочекатися дати зарахування:

  • 05 вересня п. р. – для вступників за кошти державного або місцевого бюджету,
  • до 30 вересня п. р. – для вступників за кошти фізичних та/або юридичних осіб. 

Після успішного подання оригіналів документів до медичного університету ви стаєте студентом-медиком. 

Нагадуємо, що НМТ проходитиме в три сесії: основна (18 липня – 10 серпня), додаткова (16–20 серпня) та спеціальна (12–16 вересня).

З детальною інформацією щодо календаря проведення НМТ можна ознайомитися за посиланням https://testportal.gov.ua/nmt-kalendar-provedennya

Джерело: moz.gov.ua