Українські жінки беруться на військовий облік за їх бажанням, але не всі

Діліться корисною інформацією з друзями:

Верховна Рада ухвалила в цілому закон №6482 про добровільний військовий облік жінок, за це рішення проголосували 287 народних депутатів.

Відповідно до положень закону «жінки, які мають спеціальність та/або професію, суміжну з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначену переліком, затвердженим Міністерством оборони України, та придатні за станом здоров’я до військової служби та віку, крім зазначеного в абзаці першому цієї частини, беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їх бажанням».

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Водночас у законі залишилася норма про військовий облік медпрацівників.

Зокрема, «жінки, придатні за станом здоров’я та віком до військової служби, які закінчили професійні (професійно-технічні), передвищі або вищі навчальні заклади та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають зарахованню до військового обліку військовозобов’язаних».

5 вересня заступник міністра оборони Ганна Маляр заявила, що Міноборони не має наміру брати всіх жінок на військовий облік. Збройним силам потрібні лише певні спеціальності.
7 вересня міністр оборони Олексій Резніков підписав наказ про відстрочку взяття жінок на військовий облік на рік – до 1 жовтня 2023 року.

Джерело: УП