fbpx
Тюлень відпочиває на кризі.

Українські полярники показали тюленів, які живуть біля станції “Академік Вернадський”

Діліться інформацією з друзями:

Більшість людей асоціюють Антарктику з пінгвінами, хоча в цьому регіоні живе багато цікавих тварин. Зокрема, яскравими представниками антарктичного світу є тюлені. Тут їх мешкає кілька видів.

Про це йдеться на сторінці Національного антарктичного наукового центру у Фейсбук.

Чим особливий кожен з них?

Тюлень-крилеїд

Тюлень-крилеїд.

Якщо ви бачите вгодованого тюленя, що “чілить” на крижині, то, імовірно, це крилеїд. Обожнює мандрувати океаном на шматках льоду, куди вистрибує дуже віртуозно. На суходолі не любить відпочивати взагалі.

Харчується здебільшого крилем і має для цього спеціальні зуби — у формі гребінців. Коли вони змикаються, то утворюють своєрідне сито для крилю.

Тюлень-крилеїд.

Нині це наймасовіший вид антарктичних тюленів і можливо навіть найчисельніший з диких видів хижих тварин у світі. Кількість крилеїдів оцінюють від 10 до 40 мільйонів.

Це пов’язано з тим, що вони мають величезний запас їжі (тобто крилю), а після масового винищення китів у минулому столітті — ще й менше харчових конкурентів. Водночас ці тюлені є здобиччю для своїх же родичів морських леопардів, а також косаток.

Тюлень Ведделла

Тюлень Ведделла.

На початку антарктичної весни ці тюлені народжують малят поблизу української станції “Академік Вернадський”. Самиця приводить одне цуценя, яке дуже швидко виростає на поживному (54% жиру) маминому молоці.

Тюлень Ведделла.

Дорослі Ведделли люблять ласувати антарктичними рибами, кальмарами, крилем тощо. Полюють переважно вночі, під кригою, а вдень вилежуються на берегах кам’янистих островів, часто в снігу.

Тюлень Ведделла.

Заходять найдалі з усіх тюленів на південь і здатні триматися в антарктичних водах цілий рік. Можуть затримувати подих і залишатися під водою майже півтори години поспіль, пірнаючи на глибину понад 600 метрів.

Взимку, коли утворюється суцільний льодовий покрив, змушені постійно підтримувати ополонки для пірнання, прогризаючи кригу зубами. Як наслідок — їхні зуби швидко стираються, тож ці тюлені живуть недовго.

Морський леопард

Морський леопард.

Найбільш хижий тюлень Антарктики: харчується як крилем, так і птахами та іншими тюленями. Тому мандрує ближче до поверхні й може ховатися у хвилях прибою або під берегом.

Оскільки влітку біля “Вернадського” гніздує велика колонія пінгвінів, то в акваторії острова постійно можна зустріти кількох леопардів. Коли вони ситі, то ліниво відпочивають на кризі, і в цей час можуть не реагувати навіть на птахів, що ходять повз.

Морський леопард.

Морський леопард має стрункий довгий тулуб, гнучку тонку шию та велику голову з широкою пащею. Може здатися, що він мило усміхається, якщо не знати, що всередині — потужні гострі зуби.

Цей тюлень має велику природну цікавість. Якщо інші мешканці Антарктики уникають контакту з людьми (хоч і не бояться), то леопарди навпаки зацікавлено намагаються їх дослідити. Можуть переслідувати човни полярників (“зодіаки”) і намагатися їх прокусити.

Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Читайте також: В Рівному «Добро на Різдво» увінчалося диво-казкою