fbpx

Свободу захисникам Азовсталі – рівняни вийшли на мітинг (фото)

Сьогодні у Рівному відбувся мітинг на підтримку захисників “Азовсталі”. Кілька десятків людей різного віку вийшли на майдан Незалежності, аби привернути увагу до питання звільнення з полону бійців полку “Азов”, військових, прикордонників та інших українців, які тримали оборону в Маріуполі, а нині перебувають у полоні в російських військових.

Учасники мітингу – звичайні рівняни, рідні та близькі українських військових. Розповідають, що на публічну акцію зважилися після страшних подій в Оленівці на Донеччині, де 29 липня внаслідок теракту армії рф було підірвано і згоріло одне з приміщень, в якому утримували українських військовополонених, зокрема і захисників Азовсталі.  Загинули близько 40 людей, ще 130 зазнали поранень. У полку “Азов” російський удар по Оленівці розцінюють, “як акт публічної страти”.

У Рівному рідні військових, що перебувають нині у полоні, говорили про своїх близьких, про те що втратили з ними звязок після їхнього виходу з Азовсталі у середині травня. Списки загиблих і поранених у Оленівці, надані російською стороною, наразі не підтверджені. Люди вимагають звільнення з полону своїх рідних. “Не можна мовчати, вони боролись за Україну,  тепер ми маємо боротися за кожного з них”, – наголосили учасники мітингу.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

Всі разом вони прочитали молитву за Героїв і закликали рівнян долучатися, розповідати світу про захисників Азовсталі та на різних рівнях вимагати їх звільнення з полону. 

Нагадаємо, після початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну більше 80 днів українські військові тримали оборону Маріуполя. 16 травня розпочалась евакуація українських захисників із заблокованого російськими загарбниками заводу “Азовсталь”, яка тривала кілька днів. Йшлося про обмін українських військових з “Азовсталі”. Наразі у полоні перебуває близько 2,5 тис військових, що захищали Маріуполь.