Сергія Жадана назвали “Людиною року-2022” за версією польського видання Gazeta Wyborcza

Відомий український поет, письменник та музикант Сергій Жадан став “Людиною року-2022” за версією польського видання Gazeta Wyborcza. Редакція розглядала багатьох кандидатів – президента Володимира Зеленського, віцепрем’єр-міністерку Ірину Верещук, очільників Києва, Маріуполя, Миколаєва та Харкова, українських командирів та дипломатів, солдатів і рятувальників.

“Коли ми обговорювали цьогорічного лауреата, було зрозуміло, що ми повинні вшанувати когось з України, людину, яка бере участь у боротьбі… Україна стала землею героїв. Наші розмови перервав Адам Міхнік, який розповідав про видатного українського письменника, який прославився ще до війни”, – пише Gazeta Wyborcza.

Поляки відзначили, що Жадан не виїхав із Харкова, який розташований усього за 20 км по прямій від російського кордону, після початку повномасштабного вторгнення РФ.

“Він не пішов, попри те, що росіяни жорстоко бомбардують місто, зайнявся тим, до чого покликані письменники під час війни: підняття настрою людей, освіження їхніх сердець, організацією концертів у пристосованій до сховища станції Харківського метро”, – йдеться у статті.

Також у виданні зазначили, що письменник відвідує поранених у госпіталі, волонтерить на фронті та захищає українську культуру від Росії.

Зі свого боку Жадан на своїй сторінці у Facebook подякував за номінацію та вказав, що зараз усі українці є “Людьми року”.

“Дякую “Газеті Виборчій” за звання людини року. Хоча чудово розумію всю умовність цього означення – нині всі українці, які б’ються за свою країну, які працюють на неї, є “Людьми Року”, людьми з великої літери. Честь і щастя жити поруч із ними в один час і в одній країні”, – написав він.

Нагадаємо, раніше Сергія Жадана висунули на Нобелівську премію з літератури. Ініціатива належить професорам Польської академії наук, оскільки вони вважають письменника одним із найвеличніших поетів України.

Діліться корисною інформацією з друзями: