Позашляховик для ЗСУ: подарунок до свята від парафіян храму

Діліться корисною інформацією з друзями:

Позашляховик для ЗСУ напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці настоятель храму Всіх Волинських Святих міста Рівне, протоієрей Михайло ЖАРОВСЬКИЙ передав молодшому лейтенанту  Максиму Давидовичу.

Ключі від автомобіля “Мазда” Максим отримав з рук протоієрея у Рівному. На позашляховик для ЗСУ гроші зібрали парафіяни церкви, і вже він доставлений на передову.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Зі слів протоієрея Михайла Жаровського, храм Всіх Волинських Святих допомагає українським захисникам і населенню, яке постраждало від російських окупантів, з першого дня війни. Починаючи з 2014 року, парафіяни релігійної громади не раз приносили до церкви продукти і речі, які відправляли на схід, у зону АТО. Отець Михайло Жаровський особисто їздив у 2016 році з гуманітарною місією на Донеччину, в Мар’янівку. Тоді, як каже, на власні очі побачив, що таке війна, яке горе вона несе людям. Відтоді щоразу на Богослужіннях у храмі стали ще ревніше молитися за здоров’я українських воїнів, просячи для них Господнього благословення.

З початку повномасштабного вторгнення росії архієпископ Рівненський і Острозький Пимен призначив протоієрея Михайла Жаровського єпархіальним координатором зі збору гуманітарної допомоги і поселення біженців.

– З благословення владики Пимена наш храм, – розповідає отець Михайло Жаровський, – став базовим волонтерським центром єпархії зі збору всього необхідного для ЗСУ і гуманітарної допомоги для людей, які зазнали страждань через війну. З усіх куточків Рівного та області звозили до нас консервацію, борошно, цукор, крупи, олію, предмети гігієни, одяг тощо, які ми пакували і доставляли в зону бойових дій. Фактично всі незадіяні для Богослужіння приміщення церкви перетворилися на склади гуманітарної допомоги, яку надавали не тільки віряни Рівненщини, а й православні єпархії з Румунії, Молдови та інших країн. Водночас ми займалися прийомом біженців із зони бойових дій, яких поселяли в монастирях Рівненської єпархії.

Двері храму Всіх Волинських Святих, зокрема у перші тижні від початку повномасштабної агресії РФ, як зауважив отець Михайло Жаровський, не закривалися ні вдень, ні вночі. Крім того, що в церкві цілодобово працював волонтерський штаб, тут під час повітряних тривог знаходили собі місце для укриття сотні мешканців мікрорайону Північного. Бували дні й ночі, коли храм був вщент заповнений людьми, серед яких здебільшого жінки та діти.

Нині храм Всіх Волинських Святих є одним із міських гуманітарних хабів, до якого звертаються як внутрішньо переміщені особи, так і малозабезпечені мешканці Рівного.

– На прохання міської влади ми займалися видачею людям борошна, солі, круп, – каже настоятель храму. – Багато допомагаємо біженцям, і не лише продуктами. Звісно, й далі продовжуємо підтримувати українських захисників, в лавах яких чимало наших вірян. Так, цього разу парафіяни громади зібрали гроші на придбання позашляховика для воїнів ЗСУ. Дякую і низько вклоняюся людям, які допомогли купити і привезти «Мазду» в Рівне. Ключі від автомобіля передали нашому парафіянину, молодшому лейтенанту ЗСУ Максимові Давидовичу, який приїхав з фронту на кілька днів додому. Це подарунок вірян нашого храму до свята Покрови Пресвятої Богородиці і Дня захисника України для тих, хто нині боронить рідну землю. До речі, як повідомив Максим Давидович, подарований поза­шляховик уже на бойовому посту.

Так молитвою і благодійними пожертвами парафіяни храму Всіх Волинських Святих наближають жаданий день Перемоги України.

Марія САВЧУК