fbpx

Переселенці  з Київщини здобули високу майстерність ковалів у Рівному

Діліться інформацією з друзями:

Підсумком 7-місячного професійного навчання мешканців Київської області Віктора і Василя Мисюрів на базі Гощанського навчального відділення Рівненського центру ПТО ДСЗ стали новий вагомий досвід, цінні ковальські навички та нова професія – «Коваль ручного кування».

За направленням Гощанської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості вимушено переселені мешканці м. Ірпінь навчалися за індивідуальною формою.

До їхнього професійного портфоліо увійшли такі роботи, як ковані риба короп, декоративна альтанка для лавандового поля, безліч виробів на замовлення волонтерів та військових (протитанкові їжаки, скоби, саперні лопатки, пластини та ін.), господарський інвентар для потреб Гощанської територіальної громади та ковані наконечники для списів і декоративні поясні прикраси – фабули для рівненського парку історичної реконструкції Оствиця.

Працьовиті та відповідальні мешканці смт Гоща (саме сюди переїхали ірпінці, рятуючись від війни) стали гордістю навчального відділення та активними учасниками громадського життя району.

Майстер виробничого навчання Сергій Торуля зазначає, що навчання за індивідуальною формою дозволило слухачам максимально зосередитися на вивченні і опрацюванні матеріалу. Вони у повному обсязі вивчила матеріалознавство, технічні креслення, електротехніку, допуски та технічні вимірювання. У навчальній кузні допізна дзвеніли молоти, палахкотіло горно – гартувався метал, кувалися майстерність та перемога. Завідувач навчального відділення Микола Корчевний акцентує: «Наша навчальна кузня – це реалістичні умови сучасної роботи ковалів ручного кування. Тут є все необхідне для підготовки майстрів: горна (для роботи на кам’яному вугіллі та на газу), наковальні та ручний ковальський інструмент вітчизняного і закордонного виробництва (кліщі, молотки…), пневматичний молот, гідравлічний прес, обладнання плазмового різання із ЧПУ, сучасне обладнання для виготовлення деталей у холодному стані (обладнання фірми «Металкрафт»), а також спеціалізовані кабінети.

Випускники зазначають, що любов до металу, розуміння металу, відчуття та своєрідне злиття із дивовижним матеріалом прищепив саме майстер виробничого навчання, коваль високої майстерності Сергій Миколайович. За відмінні успіхи у навчанні, високу громадянську позицію, творчий підхід та ініціативність ковалів було відзначено волонтерськими грамотами, подяками від громади. А за успішне навчання брати Мисюри отримали свідоцтва державного зразка.

Дякуємо, що обрали цікаву та затребувану професію,  привнесли свій унікальний вклад у справу вітчизняної металообробки та нашої перемоги!

Більше інформації про формування груп слухачів та умови навчання – на офіційному сайті cpto.rv.ua