fbpx
Окопні свічки

Окопні свічки зі скульптурного воску виготовляє кераміст у Рівному

Діліться інформацією з друзями:

Окопні свічки виготовляє художник-кераміст Леонід Гринбокий, який  відомий далеко за межами Рівного як автор унікальних керамічних писанок та інших декоративних виробів.

Знаний митець викладає у художній школі, є учасником численних міжнародних виставок та фестивалів. А нині він, як і багато інших українців, допомагає ЗСУ. Замість художньої кераміки Леонід Гринбокий взявся за виготовлення окопних свічок, які робить з консервних банок та воску. Все для того, аби військові могли зігрітися в зимову пору року.Рівняни ярмаркували та розмалювали кількаметрове полотно з українськими краєвидами

Розпочав художник-кераміст «теплу» справу з 10 кілограмів скульптурного воску, який у нього лежав і не використовувався. Потім з матеріалами почали допомагати колеги з художньої школи, волонтери та просто небайдужі люди.

Технологія виготовлення свічки, як твердить митець, не дуже складна. Спочатку в консервну банку вкладається папір. Далі розплавляється на водяній бані віск. Заливається один раз, щоб папір його увібрав, а потім вдруге – до самого краю. Такі свічки горять більше як 5 годин. Так Леонід Гринбокий робить власний внесок у Перемогу.

Зоряна ЖИЛЬЧУК