fbpx
Med Cat Людина, яка рятує та навчає

Med Cat: Людина, яка рятує та навчає

Діліться інформацією з друзями:

Костянтин Кривко, відомий як Med Cat, не лише врятував багато життів на фронті, а й став вчителем для інших бійців у справі тактичної медицини. З майже тридцятирічним досвідом у медицині, він став не тільки головним сержантом медичної роти, але й визнаним інструктором з тактичної медицини.

В  медицині Костянтин вже понад 28 років. На фронті з перших днів війни не лише рятує поранених бійців, а й навчає основ тактичної медицини.

Почавши свою службу в АТО в 2015 році, Костянтин став єдиним медиком у містечку на Яворівському військовому полігоні. Крім надання медичної допомоги, він проводив щоденні заняття з тактичної медицини для військових. Тоді, за його словами, військовій медицині не приділяли достатньо уваги, але зараз вони готують інструкторів за стандартами NATO 68W.

 «Мене мобілізували для служби в АТО в січні 2015 року й відправили на Яворівський військовий полігон, що на Львівщині. Як виявилось, тоді я був  єдиним медиком у містечку. Тому окрім прийому хворих, щодня проводив для військових заняття з тактичної медицини. В той час військовій медицині приділяли не надто багато уваги, проте зараз ми вже готуємо інструкторів з «такмеду» за принципами NATO 68W», – каже медик. 

Із 2017-го очолив медичний пункт центру підготовки підрозділів, навчав бійців надавати першу медичну допомогу в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки. Трохи згодом – фельдшер самохідно-артилерійського дивізіону.

«У 2022-му році, завершивши службу в ЗСУ, на «цивілці» пропрацював не довго – лише три чергування у Костопільській підстанції «екстренки». Вже з другого дня повномасштабного вторгнення пішов добровольцем на службу бойовим медиком, адже мав за плечима вже чималий досвід допомоги при невідкладних станах», – розповів бойовий док.

Потому, головний сержант медичної роти бригади надає першу меддопомогу пораненим на Запорізькому напрямку і поміж службою проводить заняття з тактичної медицини бійцям.

«Я вірю в мирне майбутнє України, вірю в справжніх українців які поруч. Усе буде Україна!», – підсумував Костянтин.

За інформацією першого заступника голови Рівненської ОДА Сергія Подоліна.