Кулеба заявив, що Європа змінюється через війну в Україні

Діліться корисною інформацією з друзями:

Російська війна проти України змінила Європу. Зокрема, дедалі більше жителів ЄС перестають думати, що вирішальну роль у “європейських справах” відіграють Німеччина й Франція.

Таку позицію в ефірі об’єднаного теле- та радіомарафону “Єдині новини” висловив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він заявив, що наша країна зацікавлена у формуванні малих альянсів, а вони матимуть значний вплив на ситуацію.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Наприклад, Україна працює з Великою Британією й Польщею над розвитком тристороннього формату, заснованого незадовго до початку війни. “Тепер він почав дрейфувати в бік безпеки”, – пояснив глава МЗС.

При цьому малі об’єднання та ЄС не суперечать і не заважають одне одному, бо альянси з кількох країн спрямовані на вирішення конкретних завдань.

“Європа зараз дуже змінюється. Через три місяці ідея про те, що вирішальну роль у європейських справах відіграють Франція та Німеччина, у громадській думці почала витіснятися. Люди побачили, що Польща може бути лідером, що Британія може бути лідером, люди побачили, що США в Європі все ще залишаються лідером”, – зазначив український міністр.

Він вважає, що після закінчення російсько-української війни малі об’єднання та Євросоюз продовжать співіснувати разом. Гравці в Європі, як висловився Кулеба, будуть “різноманітнішими”.

Джерело: https://www.obozrevatel.com/