fbpx

У Рівному з’являться сучасні комфортабельні автобуси

У Рівному вже незабаром морально і фізично застарілі маршрутки замінять на сучасні комфортабельні автобуси. Місто має намір придбання в комунальну власність 20 сучасних комфортабельних автобусів середньої місткості з низькою підлогою, пандусами та місцями для людей з інвалідністю.

Автобуси, за словами директора Департаменту інфраструктури і благоустрою Руслана ГУДИМИ, відповідатимуть стандарту не нижчому, як «Євро-5».

Крім того, куплені транспортні засоби будуть комунальними. Тобто, вони належатимуть не приватним перевізникам, на дисциплінованість у дотриманні графіків руху яких так часто нарікають рівняни, а міському комунальному підприємству «Рівнеелектроавтотранс».

Експерти в один голос кажуть, що такий крок міської влади дозволить вперше за багато років вивести з хаосу галузь громадського транспорту в Рівному. Адже не секрет, що приватні перевізники, користуючись безальтернативністю, практично мали можливість диктувати громаді свої правила гри.

Зокрема, приватні власники рівненських маршруток всіляко уникали роботи на так званих неприбуткових маршрутах. Непоодинокими були випадки, коли замість необхідних 5-8 рейсів на маршруті перевізник, аби штучно збільшити свої прибутки, здійснював 3-4 рейси. Відтак, рівняни змушені були годинами чекати громадський транспорт, а потім їхати в тисняві. В такій ситуації, про хоч якийсь комфорт уже, навіть мови бути не може.

Крім того, придбання в комунальну власність 20 пасажирських транспортних засобів певною мірою вирішить і проблему мешканці Квасилова, які, незважаючи на те, що селище уже давно стало частиною Рівненської тергромади, були фактично позбавлені можливості користуватись міським громадським транспортом. А враховуючи, що нові комфортабельні автобуси будуть з низькою підлогою та обладнані пандусами, вони будуть зручними й для людей з інвалідністю.   

Читайте також: Ще двоє захисників з Рівненщини поповнили Небесний легіон