У Рівному зареєстровано понад 28 тисяч підприємців

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Малий і середній бізнес зазвичай називають куркою, яка несе золоті яйця. Про його вагомий внесок в економіку держави свідчить бодай той факт, що в Україні традиційно у першу неділю вересня відзначається День підприємця.

Як живеться і працюється в Рівному тим, хто займається невеликою власною справою? Про це розмова журналіста «7 днів» із заступником міського голови Сергієм ВАСИЛЬЧУКОМ.

– Сергію Миколайовичу, коли говоримо про розвиток економіки, здебільшого маємо на увазі великі, так звані бюджетоутворюючі, підприємства. Яке місце в цій структурі відводиться малому і середньому підприємництву?

– Гадаю, не відкрию секрету, якщо скажу, що інтенсивний розвиток малого і середнього бізнесу є основою успішної економіки будь-якої держави. В тому числі й нашого міста. Підтвердженням цьому може служити хоча б той факт, що надходження до міського бюджету від діяльності суб’єктів малого підприємництва, бувало, сягали 1 мільярда 100 мільйонів гривень, що становить 64,3% від загальної суми наповнень казни Рівного. Причому від підприємців багато в чому залежить не тільки наповнення бюджету, а й соціальна стабільність суспільства. Адже представники малого і середнього бізнесу (крім того, що створюють власний добробут) забезпечують робочими місцями, а відтак і засобами для проживання, інших.

– Наскільки серйозно позначився на діяльності малого і середнього бізнесу карантин, який змусив декого згорнути свою діяльність?

– Однозначно, пандемія негативно вплинула на життя кожного з нас. Підприємці не стали винятком. Багато хто змушений був призупинити свою діяльність, а дехто і закрити власний бізнес. Але таких, хто опустив руки перед труднощами, на щастя, небагато. Так, скажімо, у І півріччі в Рівному зареєстровано 202 юридичні особи та 965 фізичних осіб, а скасували реєстрацію 22 юридичні та 677 фізичних осіб. Відтак, за даними Єдиного державного реєстру станом на 1 липня 2020 року, в місті (за мінусом ліквідованих) обліковується 28,2 тисячі фізичних осіб. Це, погодьтеся, доволі обнадійлива ситуація.

– Часто-густо доводиться чути про необхідність підтримки малого і середнього бізнесу. На яку допомогу з боку міської влади можуть розраховувати підприємці Рівного?

– Передусім треба зауважити, що міська влада втілює заходи, спрямовані на покращення та розвиток бізнес-клімату, поліпшення ресурсного та інформаційного забезпечення суб’єктів малого і середнього підприємництва, створення сприятливого інвестиційного середовища. Зокрема, рішенням Рівнеради від 12 грудня 2019 року затверджена Програма розвитку малого і середнього підприємництва в місті Рівне на 2020-2021 роки. На реалізацію її заходів в цьому році з міського бюджету виділено 750 тисяч гривень, в тому числі 300 тисяч гривень – на фінансову підтримку суб’єктів підприємницької діяльності. Для надання матеріальної підтримки суб’єктам господарювання проводиться конкурс на відбір проєктів, який передбачає залучення коштів міського бюджету на часткову компенсацію відсоткових ставок за кредитами банків, що надаються суб’єктам малого та середнього підприємництва на реалізацію проєктів.

Що ще важливо, так це те, що в рамках впровадження заходів Програми розвитку малого і середнього підприємництва передбачено надання безповоротної фінансової допомоги з міського бюджету шляхом проведення конкурсного відбору бізнес-планів підприємців-початківців на реалізацію стартапів. Сьогодні розроблене відповідне положення про проведення конкурсного відбору.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Хочу також поінформувати, що за підтримки міської влади 4-6 вересня відбудеться Форум креативних індустрій, організаторами якого виступили ГО «платформа взаємодії «Простір», НУВГП та ГО «Агенція сталого розвитку міста». Таким чином ми вибудовуємо стосунки взаємодовіри та взаємодопомоги між бізнесом та владою, взявши за основу принципи партнерства.

Користуючись нагодою, щиро вітаю всіх підприємців із професійним святом. Представники малого і середнього бізнесу! Бажаю вам невичерпної енергії, натхнення і здійснення задумів, мудрості у справах та процвітання бізнесу. Стабільності, добра й благополуччя вашим родинам!

Спілкувався Василь ГЕРУС

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе наш Telegram

Діліться корисною інформацією з друзями: