fbpx

У Рівному з’явиться вулиця Захисників Маріуполя

Діліться інформацією з друзями:

У місті хочуть перейменувати майже півсотні вулиць із найменуваннями, що уособлюються з агресором. Із закликом виступили краєзнавець Микола Бендюк та історик Андрій Живюк, які вважають неприпустимим наявність у Рівному російських назв вулиць та пам’ятників окупантам.

Зокрема, Андрій Живюк планує запропонувати на розгляд комісії Рівнеради з питань перейменування міських об’єктів перелік із 47 вулиць.

«Це вулиці, названі іменами діячів російської літератури, мистецтва, художників, вчених, педагогів, – пояснює історик. – Там навіть військовослужбовці є як, скажімо, Кутузов, які чітко вписуються в параметри «рускава міра».

Серед вулиць, які, на переконання Андрія Живюка, також треба перейменувати, – вулиця Тувинських добровольців, які під час Другої світової війни брали участь у боях з гітлерівцями на Костопільщині та під Деражним.

 «Так, нині в місті є вулиця «тувинських добровольців». Це ті ж самі «бойові буряти», які сьогодні палять наші міста. Як вулиця «тувинських добровольців» може залишатися сьогодні в Рівному? Це просто неможливо», – каже Микола Бендюк. 

Водночас історик вважає, що з Рівного мають також назавжди зникнути всі пам’ятники, стели та інше російсько-радянське ознакування.

Автори звернення пропонують перейменувати, зокрема, такі вулиці:
Айвазовського, Блока, Бородіна, Брюллова, Вавілова, Верещагіна, Врубеля, Герцена, Глінки, Декабристів, Достоєвського, Єсеніна, Жуковського, Ковалевської, Короленка, Костромська, Купріна, Курчатова, Кутузова, Лермонтова, Лєскова, Ломоносова, Менделєєва, Можайського, Некрасова, Пирогова, Пржевальського, Пушкіна, Рилєєва, Станіславського, Толстого, Тургенєва, Ушинського, Ціолковського, Чайковського, Чебишева, Чехова.

А ще вулицю тувинських «ординців-добровольців». Натомість пропонується назвати ці вулиці на честь загиблих на російсько-українській війні героїв, видатних діячів міста, області, країни. Така ж участь, вочевидь, чекає на все, що має російсько-радянські ознаки.

Секретар Рівнеради Віктор Шакирзян, який очолює комісію з питань перейменування міських об’єктів, певен, що не можна зволікати з дерусифікацією Рівного. А відтак сьогодні, 5 квітня розглянуто пропозиції Андрія Живюка.

– Сьогодні винесли рішення по трьом вулицям із найбільш одіозними назвами, – повідомив Віктор Шакирзян. – Отож у Рівному вже не буде Костромської. Замість неї з’явиться вулиця Захисників Маріуполя. Замість Тувинських добровольців – Волонтерська, а натомість Вітебська тепер носитиме ім’я Кастуся Калиновського – борця за свободу білоруського народу. Саме на його честь названий добровольчий білоруський батальйон, що стоїть на захисті Києва.

Дякую всім членам комісії за те, що оперативно відгукнулися на наше запрошення. Особливо краєзнавцеві Миколі Бендюку та історику Андрієві Живюку за проведену попередньо роботу.

За тиждень члени комісії, зі слів секретаря Рівнеради, напрацюють пропозиції з перейменування майже 40 міських вулиць. А далі це питання винесуть на найближчу сесію.

Василь БУСЬКО

Пряма мова

Віктор ШАКИРЗЯН, секретар Рівненської міської ради.

– Цю пропозицію щодо перейменувань вулиць уже винесено на розгляд відповідної комісії. Хочу, щоб її якнайшвидше схвалили депутати міської ради. Ви ж бачите, що відбувається в Ірпені, в Бучі. А цей окроплений кров’ю невинних українців символ «Z» красується тепер на центральній площі Костроми – міста, що колись було побратимом Рівного. Ганьба для нас далі зберігати назву вулиці Костромської в Рівному. Пролита кров, відібрані життя невинних та мародерство не можуть бути забуті. Костромську треба терміново перейменувати! Нехай ця вулиця і її нова назва увічнять пам’ять про безневинно замордованих жертв у місті Буча.

Крім того маємо пропозиції від рівненських істориків, краєзнавців, громадських діячів про необхідність перейменування інших вулиць, що мають назви, пов’язані з країною-агресором та її історичним імперським спадком. Із цим теж треба попрощатися. Нам взагалі треба забути, що таке Росія, позбутися їхніх прізвищ, узагалі всього, що стосується Росії. Як на мене, у нас є багато героїв. Це люди, які не шкодують життя, захищаючи нашу рідну землю. Вони заслуговують на пошану.