fbpx

У Рівному вводиться обмеження на кількість пасажирів-пільговиків на чотирьох автобусних маршрутах

У Рівному внесено корективи у перевезення пільгових категорій пасажирів приватними автобусами

З 1 січня 2024 року відбудуться зміни у перевезенні пільговиків у великомісних приватних автобусах Рівного.

“Зараз у великомісних приватних автобусах нашого міста пільгове перевезення громадян надається без обмежень у кількості посадочних місць. Натомість перевізники отримують компенсацію із міського бюджету. Проте із 1 січня 2024 року в приватних автобусах, що працюють на маршрутах міста, буде введено обмеження за кількістю пільгових пасажирів. Зроблено це у звʼязку з тим, що місто, акумулюючи кошти на підтримку ЗСУ, не може зараз собі дозволити здійснювати компенсацію приватним перевізникам в такому ж розмірі, як і раніше. Таким чином кількість пасажирів пільгових категорій, що одночасно можуть перевозитись у приватних пасажирських автобусах від 1 січня нового року буде становити 6 осіб,” — розповів начальник управління транспорту і зв’язку Василь Сливка.

Попри це Василь Сливка наголосив, що є категорії пасажирів, які зможуть скористатися безкоштовним проїздом незалежно від кількості наявних пільговиків в автобусі. А саме:

  • інваліди по зору з супроводжуючим для I групи,
  • діти з багатодітних сімей,
  • діти з інвалідністю, які є вихованцями закладів «Пагінець» та «Особлива дитина” із супроводжуючою особою,
  • учасники бойових дій,
  • члени сімей загиблого учасника бойових дій,
  • особи з інвалідністю внаслідок війни з супроводжуючим для I групи.

Окрім того, в період з 1 вересня по 1 червня дітям шкільного віку (з 6 до 18 років) буде надана пільга в розмірі 50% вартості проїзду при наявності учнівського квитка.

“Упевнений, що після нашої перемоги, коли ситуація вирівняється, ми зможемо знову повернути перевезення пільгових пасажирів у автобусах без обмежень. Але поки вимушені піти на такі кроки у звʼязку з необхідністю більше коштів спрямовувати на підтримку ЗСУ.

Звертаємо увагу, що ці зміни стосуються лише автобусів №1, 4, 6, 7. Перевезення у комунальному електротранспорті буде й надалі здійснюватися у звичному режимі — без обмеження кількості місць для пільгових категорій,” — наголосив Василь Сливка.

Читайте також: Порушення у закупівлях виявили у Рівненській ОВА