fbpx

У Рівному впродовж багатьох років діє ефективна програма підтримки ОСББ

Діліться інформацією з друзями:

Фактично не було жодного прийому в Громадській приймальні фракції «Рівне Разом», аби до депутата Рівнеради Михайла Жаровського не завітав хтось із голів ОСББ його виборчого округу.

Звертаються з різними, здебільшого тими проблемами, з якими не здатні справитися самотужки. І жодна з них не проходить повз увагу міського обранця. Більше того, він намагається зробити все можливе, щоб позитивно вирішити всі порушені питання. Якщо не відразу, то хоча б у найближчій перспективі.

– Зізнаюся, як на духу, – каже Михайло Жаровський, – я знав, що у нашому місті, багато комунальних і побутових проблем. Але щоб їх було стільки (!) – навіть гадки не мав. Щойно став депутатом, почав обходити двори багатоповерхівок на своєму виборчому окрузі, щоб особисто довідатися, чим живуть люди, що їх найбільше турбує. Практично немає жодного будинку, де було б усе добре. В одному дах протікає, в іншому підвали підтоплює, десь ліфт не працює, хтось взимку мерзне через холодні батареї у квартирах. Прибудинкові території – окрема тема. На багатьох із них, як кажуть, роками нога господаря не ступала. Щоб скрізь навести лад, потрібні чималі кошти. На все кількох міських бюджетів не вистачить.

– А як тоді бути?

– Шукати шляхи вирішення проблем. Якщо, скажімо, тече дах чи прогнили труби в підвалі, найоптимальніший вихід – долучатися до участі в Муніципальній програмі сталого розвитку. Так, мешканцям доведеться і свій внесок зробити – зібрати 40 відсотків від вартості проєкту. А решту, 60 відсотків, місто відшкодує. Після того, як держава переклала функції управління будинками на власників квартир, вирішення всіх побутово-комунальних питань – клопіт виключно самих мешканців. Благо, що Рівне – одне з небагатьох міст України, де впродовж багатьох років діє ефективна програма підтримки ОСББ. Деякі об’єднання співвласників завдяки «муніципалці» вже по суті повністю реконструювали свої багатоповерхівки – замінили покрівлі, вікна, двері, ліфти, системи електро-, водо- та теплопостачання. А ті, хто реалізував енергоефективні заходи – утеплили будинки, встановили індивідуальні теплопункти, суттєво заощаджують на платіжках за тепло.

Отож, обговорюючи з головами ОСББ проблеми їхніх співвласників, шукаємо варіанти їх вирішення.

– Але ж не всі питання можна вирішити завдяки «муніципалці».

– А я й не кажу, що «муніципалка» – панацея від усіх негараздів. Але, певен, якщо є проблема, то неодмінно знайдеться варіант, як її усунути. Головне – задатися ціллю. Ось, для прикладу, до мене звернулася голова ОСББ «Арсен», яка роками бореться з проблемою підтоплення багатоповерхівки. Тільки-но надворі злива – у підвалі по коліна води. Куди лише не зверталася, звідусіль отримувала лише відписки. А в цьому році нам вдалося добитися, щоб з міського бюджету виділили 150 тисяч гривень на виготовлення проєктно-кошторисної документації на реконструкцію мереж зливової каналізації. Не кажу, що це виключно моя заслуга. Але головне те, що спільними зусиллями вирішення наболілого питання зрушило з місця.

Можна наводити багато прикладів, коли, зібравшись разом з мешканцями будинків, знаходили вихід із, здавалося б, тупикових ситуацій.

– З якими проблемами до вас найчастіше звертаються голови об’єднань співвласників?

– Найбільше людей турбують ті негаразди, з якими вони стикаються щодня. Передусім, крім аварійних покрівель і ліфтів, це стосується асфальтового покриття у дворах, стану міжбудинкових проїздів та пішохідних доріжок, відсутність прибудинкового освітлення. Буває, скаржаться на незадовільний вивіз сміття, а взимку – на погане посипання доріг і тротуарів під час ожеледиці. Деякі питання вдається вирішити відразу, інші чекають своєї черги. Так, скажімо, після мого депутатського звернення дорожники відремонтували проблемну ділянку дворової території ОСББ, що на вулиці Генерала Безручка, 16. Такий же ремонт управління ЖКГ запланувало невдовзі провести біля будинків №№ 38-42 на вулиці Коновальця. Дякую колегам, які на засіданні Координаційної ради підтримали порушене мною питання облаштування проїзду з вул. Богоявленської до будинків №№ 12, 10, 6, що на вулиці Коновальця. З цього приводу до мене з колективною заявою звернулися більш як десять голів ОСББ мікрорайону «Північний». Також одразу вдалося задовольнити колективне звернення співвласників ОСББ «Мельника 4», які просили звести у їхньому дворі дитячий спортивний майданчик. Детально вивчивши питання з представниками комунального закладу «Спорт для всіх», вирішили його позитивно. Сподіваюся на те, що невдовзі тут з’явиться облаштований куток, де діти проводитимуть змістовне дозвілля.

Звичайно, це лише окремі приклади того, як завдяки тісній спів­праці з головами ОСББ вирішено болючі проблеми мешканців. Зокрема, виборчого округу №2. Далі, певен, зробимо ще більше. Бо вже маємо певний досвід, як і що краще зробити.

Спілкувалася Марія САВЧУК