fbpx

Мешканці багатоповерхівок Рівного згуртовуються для управління своїм житлом

Діліться інформацією з друзями:

Нарешті у Рівному крига скресла. Так можна сказати про позитивні зрушення в менталітеті мешканців багатоповерхівок, які ще донедавна вважали, що за їхніми будинками повинен доглядати хтось, але тільки не вони.

Отож дедалі більше рівнян згуртовуються в об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, аби самим господарювати у своєму домі. А відтак на території Рівненської міської територіальної громади вже зареєстровано на 1 листопада 684 ОСББ, які охоплюють 704 будинки. З них 2 – у селищі Квасилів.

До створення об’єднань співвласників (а їх у Рівному лише в цьому році зареєстровано чотири десятки) спонукало не тільки невдоволення не зовсім якісним наданням послуг деякими існуючими в місті управлінськими компаніями. Не менш вагомим аргументом є можливість скористатися цільовою підтримкою міської влади, взявши участь у місцевих муніципальних програмах. Невдовзі, на сесії Рівнеради розглянуть Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у Рівненській міській територіальній громаді на 2022-2024 роки.

Втім, якщо зважити на те, що в Рівному нараховується 1250 житлових будинків, вочевидь ще не всі наважилися стати повноцінними власниками своїх будинків. А дарма. Бо зволікання зі створенням об’єднання – це просто відкладання неминучого на потім. У будь-якому випадку наразі в світі не придумали іншої, більш ефективної, форми управління багатоквартирними будинками, як ОСББ. Зрештою, про це свідчить успішний досвід багатьох рівненських об’єднань співвласників.

У чому, спитаєте, найбільша перевага ОСББ? Відповідь на це запитання дає неписане правило: хочеш зробити краще – зроби сам. Створення об’єднання співвласників дозволяє самостійно розпоряджатися коштами та контролювати витрати, укладати договори, наймати персонал та повноцінно витрачати гроші для забезпечення управління будинком. Водночас лише загальні збори ОСББ можуть визначати розмір внесків на утримання будинку та раціонально користуватися спільним майном. До того ж тільки ОСББ може брати участь у державних та місцевих програмах фінансування енергомодернізації будинків, що дозволить зменшити суми оплати за житлово-комунальні послуги. В результаті співвласники матимуть можливість покращити стан будинку і умови проживання, а також підвищити вартість квартир у ньому. При цьому для мешканців ОСББ зберігаються всі належні пільги та субсидії зі сплати житлово-комунальних послуг.

Та головне, як показує практика, після створення ОСББ зростає зацікавленість та відповідальність співвласників щодо свого будинку. Відтак у ньому з’являється справжній господар.

Лариса ШУЛЬГА, начальник відділу реформування ЖКГ та контролю