fbpx
Меморіальний стінопис Героїв Небесної Сотні в Рівному.

У Рівному відновлюють меморіальний стінопис Героям Небесної Сотні

Діліться інформацією з друзями:

Тривалий час пам’ятний стінопис та композиція, присвячена Героям Небесної сотні, поруч з органним залом були в занедбаному стані. Малюнок створений свого часу відомим рівненським художником Юрієм Журавлем під впливом погодних умов стало ледь видно.

За ініціативи секретаря Рівненської міської ради Віктора Шакирзяна та за сприяння його благодійного фонду, у вересні 2023 року у Рівному стінопис почали відновлювати.

Віктор Шакирзян.

“Герої Небесної Сотні віддали свої життя в боротьбі з тиранією за свободу свого народу. Тому, поза всяким сумнівом, памʼять про них має бути збережена, а присвячений їхньому подвигу стінопис відновлений в найкоротші терміни. Приступивши до виконання обов’язків міського голови, я викликав наші служби, щоб запитати чому цей мурал знаходиться в такому жахливому стані і, хто власне у цьому винен. Виявилось, що ніхто не несе відповідальності за стан цього пам’ятного стінопису, його просто забули чи не побажали взяти на баланс, тобто він виявився нічийним. Це ганьба для нашого міста. Тож я дав доручення терміново розпочати реконструкцію, було відремонтовано стіну будинку, зараз там над самим малюнком працює відомий в нашому місті художник, спеціаліст зі створення таких патріотичних стінописів. Ми дещо змінили розташування композиції, щоб вона була ближчою до людей, щоб кожен міг прийти, вшанувати покласти квіти в пам’ять про тих, хто віддав своє життя в ім’я свободи свого народу” — зазначив Віктор Шакирзян.

Процес робіт доволі складний. Якийсь час зайняло утеплення стіни будівлі. Тепер, роботі художника не надто сприяє погода, адже для якісного нанесення фарби потрібна плюсова температура і відсутність опадів.

“Процес роботи над композицією досить складний в силу погодних умов. Але роблю все, що від мене залежить, щоб встигнути завершити усі роботи до 20 лютого. Адже саме цього дня ми відзначаємо День Героїв Небесної сотні, — розповідає художник Андрій Шостка. — Нам важливо відновити попередню концепцію, яка була та зробити так, щоб рівняни могли приходити сюди та гідно вшановувати пам’ять наших героїв”.

Стінопис у Рівному.

Нагадаємо, що у жовтні 2022 року за ініціативи та за кошт Віктора Шакирзяна також було створено Меморіальний стінопис на честь загиблих захисників “Азовсталі” на Театральній площі. На стінописі увічнені обличчя рівнян Костянтина Друзя «Ейс» та Віталія Семчука «Рут», які віддали свої життя під час героїчної оборони українськими військами міста Маріуполя. А ще раніше, коштом цього благодійника було створено меморіал загиблих українських військових на території Покровського Собору у Рівному.

Читайте також: Минулого року на Рівненщині всиновили майже вдвічі більше дітей, аніж у 2022-му