У Рівному відкрили мурал, присвячений пам`яті захисників Маріуполя

Діліться корисною інформацією з друзями:

У Рівному на Театральній площі відкрили новий мурал. До створення патріотичного стінопису долучилась команда громадської організації «Рівне Разом». Меморіальний стінопис створили на честь загиблих захисників “Азовсталі”.

У бою за Маріуполь загинули рівняни, бійці полку «АЗОВ» 25-річний Віталій Семчук та 22-річний Костянтин Друзь.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Віталій, який мав позивний Рут та Костянтин – Ейс, навчалися у рівненському НВК «школа-ліцей» №12. Хлопці були близькими друзями, вірними побратимами. Обоє загинули, як справжні воїни. Саме їхні портрети зображені на патріотичному стінописі.

«Маємо завжди пам‘ятати та шанувати наших Героїв, тих, хто боронив наш спокій та волю ціною власного життя. Саме тому, на Театральній площі, де раніше розміщувалась меморіальна дошка радянським діячам, відтепер знаходитиметься мурал на честь рівнян – загиблих захисників Маріуполя. Українці завжди пам’ятимуть про подвиги своїх земляків – Костянтина Друзя та Віталія Семчука. Воїни загинули у бою з російськими окупантами, виборюючи наше з вами мирне майбутнє. Вічна слава та пам’ять Героям України», – зазначив секретар Рівненської міської ради, почесний Президент ГО «Рівне Разом» Віктор Шакирзян.

Створити мурал на підтримку бійців полку АЗОВ запропонував рівнянин Олексій Козачок. Таким чином, прагнув увічнити подвиг своїх друзів. Хлопець запропонував свій ескіз. Серед п’яти десятків, Віктор Шакирзян визначив таку пропозицію найбільш актуальною. Бо ж вона одночасно вшановує пам’ять двох рівненських хлопців, бійців полку АЗОВ, що загинули при героїчній обороні «Азовсталі», а також слугуватиме символом нашої підтримки для бійців полку що, нині, перебувають у російському полоні.

«Я би хотів увіковічнити пам’ять про моїх товаришів, тому запропонував ідею для створення майбутнього муралу. Зокрема, я би хотів, аби саме тут були зображені бійці, щоб кожен пам’ятав про них», – розповідає Олексій Козачок.

Візуалізував патріотичний стінопис рівненський художник Андрій Шостак. Біля портрету рівненських Героїв він намалював герб України та написав заповіді українського націоналіста. «Трошки погода не сприяла тому, аби виконати мурал швидше. Але я думаю, що поставлене завдання виконано згідно ескізу. Радянські символи, звісно, мають бути викоренені з нашої держави. Адже, донедавна на цьому місці була радянська зірка», – зазначив художник Андрій Шостак.

Всі витрати, пов’язані з облаштуванням муралу Громадська організація “Рівне Разом” спільно з волонтерами, взяла на себе. Загалом, на створення муралу пішло близько двох місяців.