fbpx

У Рівному вакцини від грипу стали дефіцитом

Діліться інформацією з друзями:

Справжній бум на щеплення від грипу можна спостерігати нині у Рівному. Чи то заклики лікарів нарешті подіяли, чи то страх захворіти одночасно і грипом і ковідом штовхає рівнян у кабінети щеплень. Однак придбати вакцину непросто, станом на 9 листопада в аптеках міста її немає. 

Станом на початок цього тижня уже більше 650 рівня зробили щеплення від грипу. При тому, що вакцини в аптечну мережу почали надходити лише в другій половині жовтня.

– Лише за минулий тиждень у центрах первинної медико-санітарної допомоги зробили 168 щеплень від грипу, – розповіла начальниця інформаційно-аналітичного центру Управління охорони здоров‘я м. Рівного Валентина ОПАНАСИК. – Це не мало. Врахуйте й те, що люди зараз, в період пандемії, взагалі не часто звертаються до медичних закладів за профілактичною допомогою. Серед тих, хто вже щепився від грипу – 439 – дорослі, решта – діти. Вакциновано 132 медики. 65 доз придбано коштом підприємств, решту – за власні кошти громадян. Ми щороку звертаємося до керівників міських підприємств із закликом вакцинувати працівників, адже так компанії зможуть уберегти персонал від лікарняних і значних витрат на лікування.

На жаль, аптечні мережі цього року виявилася не готовими до такого великого числа бажаючих щепитися від грипу.

– Раніше ніколи не було такого попиту на ці препарати, навіть виробники не були готові до ажіотажу, – прокоментувала ситуацію перший заступник директора ТВД «Рівнефармація» Ольга САДОВНИК. – На початку ми отримали 900 доз корейської вакцини Джисіфлю, вони розійшлися практично одразу. Нині йдуть невеликі партії  по 100-200 доз. Наприклад, 5 листопада надійшло 400 шт препарату Ваксигрип (в-ва Франції), наступного дня – 100, у понеділок (9 листопада) – 123. На ранок понеділка в аптеках вакцин уже не було. Ті, що надійшли – вже всі заброньовані та розписані. Телефонують пацієнти, бронюють. Так само й з підприємств. Нині попит суттєво перевищує надходження. В попередні роки такого ніколи не було. Тому ми радимо усім зацікавленим звертатися до аптек і бронювати вакцину.

Між тим, у інших мережах препаратів для профілактики грипу теж наразі немає. Наприклад у «Вісі» повідомили, що минулого тижня майже всі аптеки мережі отримали по кілька доз «Ваксигрипу», однак їх швидко розкупили. Наступну партію очікують уже цього тижня.   

Як правило щеплення від грипу в Україні роблять 0,8-2% населення за епідсезон (з вересня до березня). В Європі цей показник сягає 70%.