fbpx

У Рівному торговці з Базарної мітингували під міськвиконкомом 

Діліться інформацією з друзями:

Кілька десятків жінок прийшли сьогодні зранку під стіни Рівненського міськвиконкому. Вони вимагали від влади дозволу на відновлення торгівлі на вулиці Базарній.

Нарікали на те, що на ринках уже торгують, а їм не дозволяють. Мовляв, вони теж мають право працювати та заробляти на життя. На вулиці їм торгувати не дають, а на центральному ринку для них місця немає. Принесли звернення до міської влади. До мітингуючи вийшов міський голова Володимир Хомко.

Згодом у коментарі журналісту газети «7 днів» він так розповів про спілкування з протестувальниками:

– Ранок понеділка почався з того що до виконкому прийшли люди які займаються несанкціонованою торгівлею на вулицях довкола центрального ринку. Сьогодні основна маса були з вулиці Базарної. Не залежно від того чи будуть ще мітинги, чи ні, до кінця карантину несанкціонованої торгівлі не буде. Лише на ринках і лише з дотриманням правил. Сьогодні буде спільний брифінг із головою Рівненської ОДА. Від сьогодні карантин в Україні посилюється. Не від чиєїсь забаганки, а тому що ситуація критична і погіршується щодня, якщо не вжити якихось адекватних дій, то будемо мати Італію. Дуже цього не хотілося б, – зазначив мер.

Однак аргументи міського голови протестуючих не задовольнили і вони вирішили направити своє звернення в електронному вигляді до міськвиконкому та обласної адміністрації.

Щоправда, представники ініціативної групи, які власне й зібрали торговців під стінами виконкому, із журналістом спілкуватися не захотіли.

Водночас самі мітингувальники розповіли, що торгівля на вулиці Базарній почалася ще «при Чайці» (Віктор Чайка був міським головою у 1998-2008 роках, – прим., ред.). Мовляв, він на словах дозволив людям там торгувати. Дозвільних документів немає. 

За торгові місця на люди не платять, та й інших обов’язкових платежів (податків) теж. Власне й торгових місць як таких там не було. На Базарній до карантину продавали взуття, м’які іграшки, штучні квіти, дрібні галантерейні вироби. Свій крам люди виставляли на саморобних дерев’яних стелажах, розкладних столиках.

Наталія НИРКОВА

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»