fbpx
Хто виплачуватиме компенсації

У Рівному розглянули пропозицію зменшити компенсацію міста тепловикам

Діліться інформацією з друзями:

Місто Рівне досі сповна не розрахувалося з тепловиками за минулий опалювальний сезон.

Йдеться про компенсацію з міського бюджету різниці в тарифах для населення за надане тепло. Загальна сума цієї компенсації за 7 місяців – 213 млн грн. Між тим група депутатів Рівнеради запропонувала трохи зменшити цей борг, виключивши з загальної суми ПДВ.
Очікувана економія – трохи більше 30 млн грн, як пояснив один з ініціаторів такої пропозиції, депутат Святослав КЛІЧУК (ф-ція «Голос»), питання оплати ПДВ разом із компенсацією законодавчо чітко не врегульоване. Тобто відсутня норма про обов’язкове відшкодування цього податку. Він наголосив, що у багатьох містах, що сплачували компенсації тепловикам, вирішили коштів на податок не передбачати. Тому запропонував внести зміни в попереднє рішення міської ради про встановлення обсягу відшкодування. Це дозволить заощадити кошти громади, та використати їх на більш важливі питання.
Водночас представники ТОВ «Рінетеплоенерго» та міського Департаменту економічного розвитку наголосили, що така зміна може поставити теплогенерувальну компанію в скрутне становище. Адже вона досі не розрахувалася за паливо, спожите під час опалювального сезону, через заборгованість споживачів за отримане тепло. Це ставить під питання отримання газу на наступний опалювальний сезон.
Зрештою депутати дослухалися до аргументів тепловиків та чиновників і пропозицію заощадити на ПДВ не підтримали.
Між тим міський голова Рівного Олександр ТРЕТЯК, коментуючи цю пропозицію сказав таке:

– Моя позиція від початку була, що ми не повинні сплачувати компенсації різниці в тарифах узагалі. Бо це соціалізм і повернення назад. Але восени торік ми змушені були ухвалити це рішення. Тепер же депутат Клічук запропонував не платити ПДВ, адже це питання повністю не врегульоване державою. Звісно, ми могли б підтримати цю пропозицію. Але, коли ми запитали авторів проєкту, чи є гарантія, що це не призведе до суду з Теплоенерго, то цього ніхто пообіцяти не може. Ми запитали, чи ви гарантуєте, що наступний опалювальний сезон у Рівному не буде зірваний ? Тут він теж нічого не сказав. Тобто нам запропонували складне рішення, але без жодних гарантій. У нас війна й ми не можемо ризикувати наступним опалювальним сезоном для рівнян. Чи буде газ восени, це питання до уряду, а не до місцевого самоврядування. Кілька днів тому у нас була селекторна нарада з міністерством регіонального розвитку. Наразі, немає ніякої впевненості, що наступний опалювальний сезон пройде безпроблемно. Для прикладу, голови окремих ОВА (Донецька, Луганська) говорять, що на 95% опалювального сезону не буде. Бо комунікації пошкоджені або зруйновані й опалювати не буде можливості. Говорять про необхідність придбання буржуйок, щоб роздати людям, щоб ті могли обігрітися. Уявіть, і це 2022 рік! Але тут виникає наступне питання: як вберегти людей від пожеж та отруєнь чадним газом. На наше питання, чи є достатньо газу в сховищах, від міністерства ми так відповіді й не отримали. Разом з тим Держлісагенству дано завдання щоб підготовити достатньо деревини, щоб використати її для опалення. Тому зараз про економію з ризиком для наступного опалювального сезону для населення не може йти мови.