fbpx

У Рівному посадили саджанці груші Лесі Українки

Діліться інформацією з друзями:

До Рівного їх привіз садівник Остап Михаць з Волині. Там, у родинному саду Лесі Українки у селі Колодяжне, росте 120-річне плодове дерево. Його посадила молодша сестра письменниці – Ізидора.

За словами краєзнавців, Леся Українка відпочивала та черпала натхнення на творчість у цьому саду. А груша було одне із улюблених плодових дерев родини Косачів.

Волинська журналістка Людмила Приймачук ініціювала акцію – зробити саджанці з цієї груші і поширити їх по всій Україні. Остап Михаць підтримав ідею та щепив грушу. Тепер поширює “Лесину Грушу” по всій Україні. 

Міський голова Рівного Олександр Третяк спільно із профільнею заступницею Марина Кузмічова та поціновувачами творчості Лесі Українки посадили саджанець у парку “Просвіта” на мікрорайоні Північний.

– Це надзвичайно цікава та важлива просвітницька акція, яка засвідчує духовну спадкоємність рівнян із талановитою волинянкою та її родиною. Слово Лесі Українки живе у нашій пам’яті понад сто років, а тепер і саджанець щепленого Лесиного дерева буде жити у нашому місті, – зазначив міський голова Рівного Олександр Третяк.

Підтримали ініціативу і учні ЗОШ №24. Вони до 150-річчя Лесі Українки записали трек про життя та складну долю письменниці. Цікаву інтерпретація творчості зачитали під час акції.

 За словами профільної заступниці міського голови Рівного Марини Кузмічової, садити саджанці від 120-річної груші з села Колодяжне – це дуже символічно. Оскільки саме новими паростками ми даємо нове життя. 

– У цьому процесі прихований дуже глибокий зміст – передавати далі естафету пам’яті і пошани. Вічно живій Лесі Українці цьогоріч -150 років. Дякую садівнику Остапу Михацю, який обрав собі таку місію – поширити «Лесині груші» по всій Україні. Приємно буде проходити повз і відчувати зв’язок з історією та нашими предками, завдяки яким, я впевнена, ми є кращими, ніж могли бути, – розповіла профільна заступниця міського голови Марина Кузмічова.

Рівненська міська рада.