fbpx

У Рівному ОСББ будуть ремонтувати свої будинки за підтримки міста

Діліться інформацією з друзями:

У цьому році міська влада виділили на реалізацію Муніципальної програми сталого розвитку 47,5 мільйона гривень. Ще в кінці березня було відібрано 78 проєктів. І на цьому все призупинилося. Чому так сталося і що чекає на ОСББ, які подали заявки на участь у «муніципалці»? З цими запитаннями редакція «7 днів» звернулася до профільного заступника міського голови Рівного Сергія Васильчука. І ось що він розповів:

Сергій Васильчук

– Як і в попередні роки, у цьому ми також заздалегідь взялися за реалізацію муніципальної програми. Ви ж пам’ятаєте, що ще до затвердження бюджету, яке відбулося на сесії в кінці березня, ми (навіть не знаючи, скільки буде виділено з міського бюджету на МПСР) вже прийняли від ОСББ заявки і документи. А після погодження з міським головою і депутатськими фракціями суми на «муніципалку», провели засідання Дорадчого комітету, на якому відібрали проєкти, що відповідають визначеним критеріям. Перевага, нагадаю, віддавалася ремонтам: усіх інженерних мереж, покрівель і ліфтів. Пріоритет був за об’єднаннями співвласників, які вперше чи вдруге беруть участь у Муніципальній програмі сталого розвитку. А що стосується ліфтів, то першочерговим правом користувалися ті, що досі не проводили ремонт підйомників за кошти держави чи міста.
На жаль, карантин дещо пригальмував процес реалізації муніципальної програми. Втім, на сьогодні 59 ОСББ вже провели відбір виконавців, вони встигли це зробити ще до 19 квітня. Тобто до того, як вступив у силу закон, згідно з яким відбір виконавців на суму понад 50 тисяч гривень необхідно проводити через систему Прозоро. Натомість 6 об’єднань співвласників провели цю процедуру за новими вимогами.

Зараз ситуація така, що з 69 відібраних проєктів уже є три відмови.

Водночас чотири ОСББ хочуть внести зміни в обсяги робіт. Наприклад, хтось планував модернізувати два ліфти, а зараз бачить, що вдасться зібрати суму внеску громади. Інші мали намір провести модернізацію, а тепер хочуть провести капітальний ремонт ліфта. Хоча, як на мене, це не зовсім правильно. Втім рішення по всіх цих змінах буде приймати Дорадчий комітет (засідання комітету відбулося вчора, коли газета вже здавалася до друку, – ред.).
Отож у нас після Дорадчого комітету, який розставить усі крапки над «і», будуть розв’язані руки і можна буде підписувати угоди. Єдине, на чому я хочу наголосити, це на ситуації, яка стосується надходження податків. Зрозуміло, міська влада буде відповідати за взяті на себе зобов’язання. Це означає, що ми за будь-яких умов знайдемо кошти, щоб компенсувати людям проведені роботи. Найгірший варіант – відшкодування проводитиметься трохи пізніше, коли покращиться економічна ситуація. Але хотілося б, щоб і наші голови ОСББ надавали перевагу виконавцям, які працюють легально: мають офіційно працевлаштованих працівників, сумлінно сплачують податки і т.д. Адже може статися так, що деякі очільники об’єднань здешевлять на проєкті гривню, зате втратять на компенсації з боку міста 10 гривень. Тож раджу не шукати пригод на свою голову, щоб не було так, що скупий двічі платить.

Записав Василь БУСЬКО

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»