Кравцям-випускникам з Рівненської, Сумської та Житомирської областей роботу запропонували на іспиті

Діліться корисною інформацією з друзями:

На базі Рівненського центру ПТО ДЦЗ безробітні трьох областей за 9,3 місяця не лише успішно опанували кравецьке мистецтво, а й продемонстрували рівень майстерності закрійника під час державної кваліфікаційної атестації (ДКА)!

Направлені на навчання Рівненським міськрайонним центром зайнятості, Острозькою міськрайонною філією Рівненської обласної ЦУ, м. Здолбунів, Рівненським районним відділенням РКЦ, Конотопським МРЦ Сумської області та Черняхівською РФ Житомирського РЦК, шукачі роботи отримали промисловість. Важливо, що серед студентів навчається і вимушено переміщена особа – житель Сумської області.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Присутні роботодавці – представниці Рівненського Льонокомбінату – Тамара Поліщук та  ТМ «Одягайко» – Ірина Наконечна наголосили, що за обсягами виробництва, попиту та робітничих кадрів у швейній галузі Рівне може очолити список найпотужніших вітчизняних осередків з пошиття одягу. А відтак, потреба у кваліфікованих кадрах лише зростає. «Нам важливі такі якості робітників, як уважність, відповідальність, професійність. Оплата праці залежить від рівня підготовки і складає 8000 – 22000 тис. грн./міс. Важливо, що підприємство забезпечує робітників-переселенців гуртожитком», – прокоментувала начальниця відділу кадрів льонокомбінату.

Майстриня виробничого навчання Оксана Мирончук  не приховує задоволення: «На навчання прийшли жінки із різним трудовим досвідом, і жодна не вміла кроїти і шити. Якби тоді хтось сказав, якими вони прийдуть на державну кваліфікаційну атестацію, – не повірили б!». Слухачки вже у період навчання подбали про власні умови для вдосконалення: усі без винятку придбали швейне обладнання, парогенератори та манекени.

Вже під час першого знайомства – виробничої практики в Ательє «Шарм», у ФОП Матис О.В. та у ТОВ «Атал» відзначили високу працездатність практиканток.

Юлія Мельничук (Рівненська РФ РОЦЗ) вважає, що головне у роботі – справна і якісна голка! Віднаходить у «секондах» або вдома клаптики тканини із симпатичним принтом і створює цікаві вироби. Фартушок із слоненятами – оригінальний аксесуар для господині. Віднедавна вподобала білий колір. «Мабуть, я закохалося у білий під час виробничої практики у весільному салоні ТОВ «Атал». Саме тоді зрозуміла, що найскладнішою операцією є рельєфи – згини на корсеті. Працювала і вдосконалювалася поряд із досвідченими майстрами. І коли відчула свою готовність до відповідальної та «елегантної» роботи, – погодилася залишитися на роботу.

Наталія Жернова (Рівненський МЦЗ) – староста групи. Перша в усьому. Наполегливо подолала бар’єр кравця і вже успішно проявила здібності закрійника. Її пальто має декілька складних деталей – рукави, підкладка, застібки…

Оксана Прокопчук (Рівненський МЦЗ), окрім обов’язкових кваліфікаційних виробів, презентувала на ДКА яскравий жіночий плащ на підкладці. Поділилася, що оригінальну тканину віднайшла у бабусиній скрині. Кравчиня полюбляє універсальний, зручний одяг. Кваліфікаційна комісія оцінила цікаві блузи і сукні слухачки, а педагоги зауважили, що вона демонструє високий рівень.

Юлія Няголова (Конотопський МРЦЗ, Сумська область) доклала максимум зусиль, аби стати кравчинею. Слухачка розповіла, що вже має побутову швейну машинку та оверлок. Найбільше їй подобаються вишиванки. Випускниця готова жити і працювати у Рівному, адже її домівка – місто Конотоп зазнала руйнації. «Юлія здобула не одну, а майже дві професії! – зауважують педагоги. – Вона виготовила плечові вироби, а це вже рівень закрійниці!». 

Родзинкою ДКА-показу одягу стала колекція вишиванок від рівнянки Ольги Дідули. Слухачка представила жіночу, чоловічу вишиванки та дитячі вишиті сукні. Випускниця планує придбати й вишивальну машинку.

Присутні на ДКА заступниці директора РЦПТО ДСЗ Руслана Бодренко та Оксана Зигалова, а також старший майстер Віктор Красовський  подякували кравчиням за сумлінну роботу, високі комунікаційні якості, організованість, мобільність та творчий підхід до роботи. За наполегливість та успіхи у здобутті професійної освіти випускниці отримали свідоцтва державного зразка. Найголовнішим підсумком навчання стала офіційна робота, яку присутні роботодавці запропонували кваліфікованим робітницям.