fbpx

У Рівненському зоопарку розповіли про лемурів

Діліться інформацією з друзями:

У рубриці “Тварина тижня” працівники рівненського звіринця розповіли цікаві факти про лемурів котячих.

 Рівненському зоопарку лемури котячі радують відвідувачів своїми потішним зовнішнім виглядом, кумедними активними іграми та спокійним вигріванням на сонечку. А найменші з гостей – радісно вітають тваринок, впізнаючи прообраз героїв, відомих за мультфільмом «Мадагаскар». Мешкають лемури у приміщенні «Екзотаріума», який сполучений із експозицією зовнішнього вигулу, де вони полюбляють відпочивати у теплу, сонячну погоду.

 Цікаві факти про цих неймовірно загадкових тварин написали на сторінці закладу у Фейсбуці.

Лемур — в перекладі з латини означає “душа померлого” або ж “привид”. На Мадагаскарі й сусідніх островах люди вважають лемурів священними тваринами. Існує легенда, що колись дуже давно лемури були людьми, а потім, живучи в

лісі, обросли шерстю і перетворилися на тварин. Коли який-небудь необережний лемур потрапляє в пастку, малагасієць обов’язково звільнить його і випустить, а якщо лемур поранений, то вилікує. Побачивши лемура в лісі, селянин чи мисливець церемонно з ним розкланятися і привітає, немов близького родича.
За розмірами лемури схожі на кішок. Кінцівки у цих лемурів різної довжини – задні вдвічі перевищують передні. Завдяки розвиненим заднім кінцівкам вони можуть робити чудові стрибки на відстань до п’яти метрів. Котячий лемур муркоче і щебече, поки його душевний спокій не порушений.
Хвіст – тварини вважають своїм головним надбанням, завдяки якому і отримали англійську назву «Ring-tailed lemur» (кільцехвостий лемур). Його довжина сягає 55-62 см, а вага 1-1,5 кг. Прогулюючись, лемури піднімають хвіст у вигляді знаку питання над спиною, щоб бути як можна помітнішими, а також він є маяком для малюків. Решту часу ним користуються для підтримки рівноваги на тоненьких гілочках та в ролі балансира при стрибках. На хвості лемура Ви неодмінно нарахуєте 13 чорних та 13 білих смуг.
Самки розмножуються щорічно, вага дитинчата при народженні – від 80 до 120 р. Новонароджений хапається за шерсть матері та висне на ній. У перші місяці самка носить малюка на животі, потім на спині. Через місяць-два дитинчата почне робити перші самостійні маленькі подорожі, повертаючись до матері щоб поїсти і зігрітися. Протягом 5 місяців самка годуватиме його своїм молоком, а в півроку він стане повністю самостійним.
Ранок у них починається зі своєрідної медитації: всівшись на задні лапи і розкинувши руки в боки, вони гріють на сонечку свій живіт, чим сильно схожі на любителів йоги. Потім лемури вирушають на пошуки їжі. Цікаво, що в їх раціоні зовсім немає білку, зате багато вуглеводів у вигляді фруктів, листя, рослин і навіть кактусів.
Тривалість життя у природі – до 15 років, в зоопарках – в середньому до 25 років (рекорд 34 роки (Празький зоопарк, Чехія).
Вид знаходиться під охороною Вашингтонської конвенції, але, незважаючи на зусилля, що вживаються, його чисельність постійно знижується. У зоопарках зараз знаходиться близько 2400 лемурів катту.