У рубриці “Тварина тижня” працівники рівненського звіринця розповіли цікаві факти про лемурів котячих.
Рівненському зоопарку лемури котячі радують відвідувачів своїми потішним зовнішнім виглядом, кумедними активними іграми та спокійним вигріванням на сонечку. А найменші з гостей – радісно вітають тваринок, впізнаючи прообраз героїв, відомих за мультфільмом «Мадагаскар». Мешкають лемури у приміщенні «Екзотаріума», який сполучений із експозицією зовнішнього вигулу, де вони полюбляють відпочивати у теплу, сонячну погоду.
Цікаві факти про цих неймовірно загадкових тварин написали на сторінці закладу у Фейсбуці.
Лемур — в перекладі з латини означає “душа померлого” або ж “привид”. На Мадагаскарі й сусідніх островах люди вважають лемурів священними тваринами. Існує легенда, що колись дуже давно лемури були людьми, а потім, живучи в
За розмірами лемури схожі на кішок. Кінцівки у цих лемурів різної довжини – задні вдвічі перевищують передні. Завдяки розвиненим заднім кінцівкам вони можуть робити чудові стрибки на відстань до п’яти метрів. Котячий лемур муркоче і щебече, поки його душевний спокій не порушений.
Самки розмножуються щорічно, вага дитинчата при народженні – від 80 до 120 р. Новонароджений хапається за шерсть матері та висне на ній. У перші місяці самка носить малюка на животі, потім на спині. Через місяць-два дитинчата почне робити перші самостійні маленькі подорожі, повертаючись до матері щоб поїсти і зігрітися. Протягом 5 місяців самка годуватиме його своїм молоком, а в півроку він стане повністю самостійним.
Вид знаходиться під охороною Вашингтонської конвенції, але, незважаючи на зусилля, що вживаються, його чисельність постійно знижується. У зоопарках зараз знаходиться близько 2400 лемурів катту.