У рамках днів сталої енергії в Рівному змагалися юні любителі альпінізму

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Упродовж дев’яти років поспіль восени в Рівному відбуваються Дні сталої енергії, що покликані максимально привернути увагу громади до питання енергозбереження. Щоправда, цього року у зв’язку з карантинними обмеженнями заходи були менш масовими та не такими різноманітними. Головна мета організованої екологічної акції – якщо не відвернути, то хоча б загальмувати глобальні зміни клімату.

Зі слів заступника міського голови Рівного Сергія ВАСИЛЬЧУКА, на одній із сесій Рівнеради депутати прийняли рішення щодо приєднання до ініціативи «Угода мерів», що передбачає запровадження низки заходів, які передбачають зменшення викидів парникових газів, ощадливе споживання вуглеводнів:

– Як результат нашої участі в угоді мерів, ми проводимо Дні сталої енергії для того, аби люди розуміли, що таке енергія. Місто Рівне – одне з небагатьох міст, де майже 100% житлових будинків обладнані лічильниками, що спонукає до економії. Також багато будинків взяли участь у нашій програмі і встановили лічильники з регулятором, що дає можливість економити. Якщо брати споживання природного газу, а це найбільш дорогий енергоносій, який сьогодні існує, то в Рівному за останні десять років споживання газу зменшилося в кілька разів. Тож спільними зусиллями нам вдалося суттєво скоротити споживання енергоресурсів, які змушені купувати за кордоном.

До Днів сталої енергії, що проводяться в Україні, Рівне долучилося у 2012 році.

– Йдеться про комплекс заходів, – розповідає начальниця відділу екології міського управління економіки Валентина ВЕРЕМКО, – спрямованих на популяризацію енергозбереження та підвищення обізнаності мешканців міста в питаннях енергоефективності. Поміж іншого, особливий акцент робиться на вихованні підростаючого покоління. Саме для них організовуємо різноманітні конкурси з енерго- та ресурсозберігаючої тематики (малюнка, відеоролика, аплікації, виробу тощо). Переможців цих заходів традиційно нагороджуємо дипломами та подарунками.

У цьому році в рамках проведення Днів сталої енергії на території мотузкового парку «Мауглі» та скеледромі «Козак» (парк «Ювілейний») відбувся відкритий чемпіонат Рівного з техніки альпінізму серед юнаків і дівчат 2005 – 2015 років народження. До організації заходу долучилися управління у справах сім’ї, молоді та спорту, управління економіки, а також ВП ФАіС України в Рівненській області та мережі мотузкових парків «Тарзан». Юні спортсмени виборювали медалі у трьох вікових категоріях: 5-7, 8-10 та 11-15 років. Усі учасники успішно подолали запропоновані дистанції, отримали незабутні враження. А на додачу переможці та призери змагань отримали з рук заступника міського голови Сергія Васильчука медалі та подарунки.

Надія ПРИШЛЯК

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Діліться корисною інформацією з друзями: