fbpx

У перинатальному центрі Рівненщини майже щодня рятують немовлят

Діліться інформацією з друзями:

У Рівненському перинатальному центрі за рік рятують близько 300 немовлят.

Медики Рівненського Обласного перинатального центру приймають 80% пологів із патологіями у жінок з усієї області. Отож на плечах високопрофесійного персоналу лежить неабияка відповідальність збереження здоров’я та життя новонароджених і породіль. Щоправда, виконання цієї місії значно ускладнилося б без наявності сучасного медичного обладнання.

Сучасне обладнання допомагає рятувати немовлят

Нещодавно Обласний перинатальний центр отримав сучасний шприцевий насос та інше спеціалізоване устаткування завдяки закупівлі у 2022 році в межах спільного зі Світовим банком прєкту МОЗ України понад 6 200 одиниць критично необхідного для українських лікарень обладнання.

«Дітям, які щойно з’явилися на світ і потребують лікування, вкрай важливе повільне дозоване введення ліків. Особливо для передчасно народжених. Без спеціального обладнання така маніпуляція неможлива. А сучасний шприцевий насос дає змогу вводити новонародженим препарати зі швидкістю 0,1 мл за годину, – розповідає Галина КОВАЛЬОВА, медичний директор з неонатології Обласного перинатального центру в Рівному. – У нашій реанімації рятують близько 300 дітей на рік, тож за допомогою цього насоса вже надано медичну допомогу майже 180 новонародженим».

Також медики Обласного перинатального центру під час реанімації новонароджених для відновлення дихання у разі асфіксії використовують багаторазовий ручний апарат для штучної вентиляції легень. В операційній застосовують аспіратор, який дозволяє швидко видалити слиз і меконій із ротової порожнини дитини, народженої в результаті оперативного втручання.

«За допомогою аспіратора ми можемо звільнити дихальні шляхи новонародженої дитини ефективно й безпечно, бо можна легко контролювати тиск, щоб не завдати шкоди. Щоб маля швидше почало дихати самостійно», – розповіла Галина Ковальова.

Перинатальний центр розвивається постійно

Як зауважує медичний директор з неонатології обласного перинатального центру, розвиток центру триває безперервно. Наразі реанімаційне відділення потребує апаратів штучної вентиляції легень для новонароджених, щоб ще ефективніше надавати якісну медичну допомогу.

Загалом на Рівненщині МОЗ України за підтримки Світового банку лише за останній рік забезпечив 56 медзакладів 175 одиницями діагностичного та лікувального обладнання та великою кількістю комплектуючих і витратних матеріалів, необхідних для функціонування обладнання упродовж двох років.

Олеся СТЕЛІГА