fbpx

У міністерстві освіти і науки  анонсували реформування ЗНО

Міністр освіти і науки України Ганна Новосад анонсувала реформування ЗНО до 2030 року. Зміни необхідні для втілення стандартів «Нової української школи».

У профільному міністерстві зазначають, що мають стратегію реформування оцінювання до 2030 року.

 

« ЗНО має в певний момент відображати логіку реформи “Нова українська школа”. А саме – вимірювати не лише знання, а й тестувати і навички, і компетентності, яким дітей навчають у школі. Тому що не можна казати, що зараз не настільки важливо щось знати, а вміти, наприклад, володіти навичками медіаграмотності, креативного, творчого мислення, вміння співпрацювати в команді, і не перевіряти це певним чином. А тому зовнішнє незалежне оцінювання з часом буде у своїх завданнях містити дещо видозмінені завдання,” – сказала Ганна Новосад.

 Вона також уточнила статус ЗНО з математики, яке впровадять з наступного року.

 

“Перша і ключова зміна, яка нас чекає вже ближчим часом і навколо якої чомусь створили надзвичайно багато страшних міфів і страшилок – це обов’язкове ЗНО з математики, яке чекає нас у наступному 2021 році. Воно буде обов’язковим для всіх випускників. Але підкреслюю, що якщо учень чи учениця, абітурієнти не планують вступати на програми у вишах, які не вимагають математики, вони не зобов’язані цей сертифікат подавати. Тобто фактично сертифікат ЗНО впливатиме лише на середній бал атестата”, – пояснила Новосад.

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»

Діліться корисною інформацією з друзями: