У Костополі на річці зимують лебеді

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Щозими стурбовані громадяни спостерігають перебування лебедів у зимовий період на водних об’єктах, які з певних причин не відлетіли в теплі краї. Нині пернатих помітили на річці Замчисько. Про це розповідають у Фейсбуці очевидці та переживають за їх життя.

“На річці Замчисько, неподалік магазину Лілія, на невеличкому шматку незамерзлої річки плавають лебеді. Вночі річка повністю замерзне. Можливо є зоозахисники, які можуть їх врятувати. Або хоча б підкажіть, куди звертатися”, – йдеться в повідомленні.

За свідченнями орнітологів, лебеді належать не до мігруючих видів птахів (тих, які відлітають наприкінці літа – на початку осені далеко на південь), а до кочових. Далеко вони не відлітають, але протягом холодного сезону переміщуються на певні відстані в пошуку місця, придатного для тимчасового перебування.

Як зрозуміти, що лебедю потрібна допомога:

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram

–        в першу чергу в небезпеці самотні лебеді з явними травмами крил, які не можуть злетіти або впали далеко від водойм;

–        допомога потрібна лебедю, який довго перебуває на повністю замерзлому озері чи в ополонці, що швидко замерзає розміром менше ніж 2х2 метри;

–        перевірте, чи зможе птах злетіти: налякайте його голосним звуком або кинутою гілкою. Робіть це тільки в світлий час доби, так як в сутінках або темряві злетіла пташка буде дезорієнтована і не зможе знайти дорогу назад;

–        група лебедів з трьох і більше особин навіть на льоду, швидше за все, просто відпочиває між перельотами і незабаром переміститься на незамерзаючі водойми.

Отже, птахам взимку холод не страшний – складніше їм перенести голод. В пошуках корму лебеді, власне, і кочують.  Однак природоохоронці запевняють: лебідь – це дикий птах і може сам про себе подбати. А отже, годувати його – не варто. Орнітологи рекомендують підгодовувати птаха в період морозів тільки в тому випадку, якщо це сірий перволіток, що ще не змінив оперення. Одному такому лебедю необхідний 1 кг комбікорму раз на три дні. Така порція не привчить птаха до штучного годування, але й не дасть загинути в холод. Також лебеді охоче їдять зерно, овес, кукурудзу, терті овочі та розмочене у воді сіно. Для місцевих мешканців важливо знати, що лебедів і качок не можна годувати хлібом— у птахів від нього починається ентерит. Цим люди надають птахам погану послугу, відучуючи добувати собі корм і вселяючи помилкову надію на легку зимівлю.

 

Діліться корисною інформацією з друзями: